سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

طراحی سایت,طراحی وب سایت,طراحی وب,طراحی وبسایت,خدمات طراحی سایت,طراح سایت سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

شرکت طراحی سایت و وب سایت سنادیتا 02144050905 | تفاوت در طراحی سایت و خدمات بهینه سازی وب سایت | سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

  • طراحی سایت ریسپانسیو- شرکت طراحی سایت سنادیتا
  • بهینه سازی و سئو طراحی سایت
  • سنادیتا ارئه دهنده موفقیت نهایی در طراحی سایت

سئو با استفاده از پینترست

پنج‌شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ | 16:351783 بازدید

سئو با استفاده از پينترست

شبکه اجتماعي پينترست در ابتدا مورد توجه بانوان قرار گرفت ولي با گسترش بيشتر جايگاه خود را در ميان مردان نيز باز کرد و به فضايي مناسب جهت يافتن ايده هاي نو و خلاقانه تبديل شد. توجه زياد کاربران اينترنت به پينترست و امکانات متفاوت آن سبب شده که فضاي مناسبي جهت سئو و جذب بازديدکنندگان به سايت اصلي فراهم نمايد.  دراين مقاله مي آموزيم که چگونه از پينترست براي بهبود سئوي سايت خود بهره ببريم.

70% مردم از پينترست براي ايده گرفتن براي خريد خود استفاده مي کنند اين در حالي است که فقط 17% کاربران فيس بوک چنين استفاده اي از فيس بوک دارند. با قرار دادن محصولاتتان در اين سايت ها شانس بزرگي براي شناخته شدن، مورد پسند قرار گرفته شدن، به اشتراک گذاشته شدن و خريداري شدن محصولاتتان ايجاد مي شود اما قبل آن چند نکته وجود دارد که مي بايد به آن توجه کنيد.

جعبه جستجو يکي از امکانات پينترست است که بيشترين استفاده را در اين شبکه احتماعي دارد. براي مطمئن شدن از اينکه حساب کاربري شما، پين ها و بُرد تان کليک مي خورد و مورد بازديد قرار مي گيرد مي بايست آن را با کلمات کليدي مطمئن بهينه سازي کنيد. همچنين بُرد شما در پينترست به وسيله ي موتور هاي جستجويي نظير گوگل نيز به نمايش گذاشته مي شود که اين موضوع براي بازاريابان بي نظيري چون شما يک فرصت فوق العاده به حساب مي آيد.

بسياري از صاحبان تجارت هاي بزرگ و کوچک از پينترست به عنوان يک فرصت براي سرمايه گذاري استفاده کرده اند. آيا شما حساب کاربري و پين ها وبُرد هاي خود را بهينه سازي کرده ايد؟

در اين مقاله به 15 مورد راهنمايي ، براي بهينه سازي سئوي حساب کار بري، پين ها و صفحه شخصي تان در پينترست پرداخته شده است.

1- بُردهاي محصولات خود را براي موتور هاي جستجو قابل رويت کنيد

قبل از اينکه بيشتر از اين مسئله را باز کنيم بهتر است اول مطمئن شويد که موتورهاي جستجو مي توانند صفحه شما را پيدا کنند. من نمي خواهم شما وارد مسائل فني پيچيده ي بهينه سازي سئو در پينترست شويد در صورتي که هنوز در موتورهاي جستجو يافت نمي شويد. براي اينکار وارد تنظيمات حساب کاربري خود شويد ،در بخش تنظيمات خصوصي شما گزينه اي وجود دارد که به وسيله آن مي توانيد پروفايل خود را از ديد موتورهاي جستجو يي مثل گوگل پنهان کنيد، قطعا شما به عنوان فردي که قصد انجام تجارتي را دارد تصميم نداريد که اين گزينه را فعال بگذاريد، بنابراين مطمئن شويد که اين بخش همانند تصوير زير گزينه “No” را نشان مي دهد.

2- يک حساب کاربري تجاري در پينترست بسازيد

اگر شما به دليل تجارت وارد پينترست شده ايد مي بايست حساب کاربري تجاري داشته باشيد. حساب کاربري تجاري در نوامر پيش معرفي شد که در بسياري از ويژگي ها به جز چند مورد دقيقا مشابه حساب کاربري ساده است. با وجود حساب کاربري تجاري، وب سايت شما راحت تر مورد تاييد قرارمي گيرد و به امکاناتي از جمله analytics و rich pins (که کمي بعد در رابطه با آن صحبت مي کنيم) که به تازگي معرفي شده اند دسترسي مي يابيد. حس من اين است که با وجود رشد زيادي که پينترست داشته در آينده فوايد بيشتري براي صاحبان سايت ها، پيدا خواهد کرد.

حساب کاربري تجارتي پينترست رايگان است و طرز استفاده آن به راحتي استفاده ازيک صفحه کاربري شخصي است. پيشنهاد من به شما اين است که اگر مي خواهيد از اين سايت بيشتر از يک استفاده شخصي بهره ببريد از حساب کاربري تجاري استفاده کنيد.

3- نام حساب کاربري تجاري خود را بهينه سازي کنيد

مطمئن شويد که شرکت شما براحتي در نتايج جستجوي پينترست يافت مي شود. هنگامي که حساب کاربري خود را راه اندازي مي کنيد از نام تجاري کامل خود استفاده کنيد. شما همچنين مي بايست از نام تجاري خود در آدرس url صفحه استفاده نماييد. اگر نام انتخابي شما هنوز در پينترست استفاده نشده است (چرا که تجارت هاي زيادي در اين شبکه اجتماعي هيجان انگيز وجود دارند) هرچه سريع تر آن را بگيريد.

اگر نام تجاري انتخابي شما طولاني است و شما قصد داريد که آن را کوتاه شده به کار ببريد، ابتدا مطمئن شويد که قابل شناسايي خواهد بود، طول نام کاربري بهينه بين 3 تا 15 حرف است.

4- کلمات کليدي خود را در بخش “درباره” صفحه به کار ببريد

بخش” درباره ” يا About ممکن است در نتايج جستجو ها به نمايش گذاشته شود. از اين فرصت، هوشمندانه استفاده کنيد، شما در اين بخش مي توانيدتا 200 حرف به کار ببريد بنابراين نوشته ي شما بايد کوتاه ،واضح و شامل کلمات کليدي باشد.
مي توانيد به صفحه Carnival Cruise Lines سري زده و متوجه شويد که چقدر هوشمندانه از اين بخش محدود استفاده کرده اند آنها نوشته اند که چه کساني هستند، چه کاري انجام مي دهند و چرا مشتري ها بايد آنها را دنبال کنند. آنها در اين بخش از نام شان و کلمه کليدي اصلي شان يعني” سفر” استفاده کرده اند و با استفاده از تصوير طنزي که لگوي تجارت شان است کار را به سرانجام رسانيده اند.

همچنين مطمئن شويد که آدرس وب سايت خود را ذکر کرده ايد، شما مي توانيد با ذکر مکان جغرافيايي تان به نتيجه نمايش سئوي محلي خود نيز کمک کنيد.

5- وب سايت خود را تاييد کنيد

پينترست به شما اجازه مي دهد که وب سايت خود را تاييد هويت کنيد. اين کار تضمين مي دهد که تجارت شما صاحب اين وب سايت است، انجام اين کار چند مرحله ساده دارد و مي تواند در رتبه بندي شما در نتايج جستجو کمک کند.

سايت هايي که تصديق شده اند با يک تيک در نتايج جستجوي دامنه به نمايش گذاشته مي شود.اين کار مي تواند باعث افزايش بازديد کنندگان سايت و عتبار آن شود.

6- نام بُرد خود را با استفاده از کلمات کليدي انتخاب کنيد

وقتي شما ُبرد هاي جديد مي سازيد مي توانيد نام آنها را بر پايه کلمات کليدي خود انتخاب کنيد. از اين کار براي افزايش رتبه SERP(صفحه ي نتيجه موتور جستجو) استفاده کنيد. 3% نام بردهاي پينترست با عناوين “براي خانه” ، “سليقه ي من” ، “محصولاتي که من عاشقشان هستم” نام گذاري مي شوند.اينها همه عناوين پيش فرضي است که پينترست براي شما انتخاب کرده است. اگر شما مي خواهيد در پينترست از ميان جستجو ها ديده شويد، از اين عناوين متداول استفاده نکنيد چرا که نياز است با دقت و توجه به جزئيات بيشتري به انتخاب عنوان بُرد ها بپردازيد.

7- از کلمات کليدي در محتواي بخش توضيحات بُرد ها استفاده کنيد

اين مورد بسيار واضح است. پينترست اين فرصت را به شما داده است که براي هرکدام از بُرد هاي خود يک توضيح مختصر اضافه کنيد. هنگامي که تصميم داريد کلمات کليدي انتخاب کنيد سعي کنيد که مثل مشتري هايتان فکر کنيد. شما ممکن است در تجارت خود اصطلاحاتي را به کار بريد که مشتري ها از آن استفاده نکنند، بنابراين از منظر مشتري ها به انتخاب کلمات کليدي خود بپردازيد

شما بايد کشف کنيد که مشتري ها از چه کلماتي براي جستجو در پينترست استفاده مي کنند و همان ها را به کار بريد.

در رابطه با تجارت هاي شبيه به تجارت خود در پينترست جستجو کنيد و عبارات رايجي که مردم براي يافتن محصول مورد نظر به کار مي برند را پيدا کنيد. از ابزار Google Adwords Keyword نيز مي توانيد براي يافتن يک سري از کلمات کليدي که اکثر مردم بيشتر بکار ميبرند استفاده کنيد.

8- بردهايي که محتواي مجبوب تري دارند را بالاي صفحه قرار دهيد

شما در وب سايت خود بهترين محتواي خود را در نماي اصلي سايت قرار مي دهيد، جايي که براي ديدن آن نياز به پايين بردن اسکرول صفحه نباشد، آيا در پينترست هم اين موضوع را رعايت مي کنيد؟ تاکنون توجه کرده ايد که تنها دو رديف اول بُرد هاي پينترست در نماي اصلي در معرض نمايش قرار مي گيرند. اين بدين معنا است که افراد 10 بُرد اول شما را مي بينند و 5 تاي اول است که به طور کامل در معرض ديد قرار مي گيرد بنابراين مطمئن شويد که بهترين بُرد هاي خود را به دنبال کنندگان خود نمايش مي دهيد و معروف ترين و بهترين آنها را در ابتدا قرار دهيد.

جا بجا کردن محصولات دسته بندي شده کار دشواري نيست و فقط کافي است روي هر کدام از آنها کليک کرده و آن را جابجا کنيد.

9- از کلمات کليدي در محتواي بخش توضيحات پين ها استفاده کنيد

موتورهاي جستجو فقط مي توانند بخش “alt” را در تصاوير بخوانند. بنابراين شما بايد توضيح خوبي در باره ي عکس مورد نظر ارائه دهيد. پينترست تا 500 حرف براي توضيح در باره ي پين بارگذاري شده تان به شما اختصاص مي دهد. من به شما پيشنهاد مي کنم که در اين مقدار تجديد نظر کنيد و از نصف محدوديت داده شده استفاده کنيد چرا که آمار نشان داده پين هايي با 200 تا 300 حرف توضيحات، بيشتر از بقيه پين ها توسط افراد ديگر دوباره پين مي شوند.

وقتي شما تصميم داريد که به طور مختصر متني بنويسيد و به طور عمدي از کلمات کليدي در آن استفاده کنيد بايد تعادل را نيز در نظر داشته باشيد و در حين نوشتن به مشتري فکر کنيد. توهين به شعور مخاطب بدترين استراتژي در اين کار خواهد بود، تکرار يک عبارت يا کلمه خاص ميتواند موجب رنجش کاربران شود.

براي نوشتن مطالب خود در پينترست هم بر روي مشتري تمرکز داشته باشيد و هم موتور جستجو.

توجه کنيد که چگونه Home Depot از فرصتي که براي سئو دارد هم براي يافته شدن در نتايج جستجو و هم براي ايجاد مکالمه اي بين خود و مشتري هايش استفاده کرده است. آنها براي توضيح محصول خود از عبارت “کباب پز قابل حمل” استفاده کرده اند.آنها گفته اند که اين کباب پز چرخ دار است و از کلماتي چون “اردو ” ، “پارک” و “خانه دوستان ” براي يافت شدن در نتايج جستجو استفاده کرده اند.

10- از هشتگ ها استفاده کنيد

هشتگ يک مولفه ي اساسي جهت يافت شدن در نتايج پينترست است. هشتگ شما را قادر مي سازد که پين هاي خود را براي تعامل با 70 ميليون کاربر پينترست دسته بندي کنيد. همچنين هشتگ ها راهي جالب براي قابل جستجو کردن پين ها در پينترست هستند.

براي مثال يک تجارت محصولات دست ساز، پستي در رابطه با حيوانات خانگي و لوازم مورد نياز حيوانات گذاشته است. آنها از هشتگ” # علاقه مندان به حيوانات خانگي” و “# لوازم حيوانات ” براي دسته بندي پست خود استفاده کردند تا افراد بيشتري قابليت دسترسي به اين محتوا را داشته باشند. اين پين به وسيله 141 نفر ديگر دوباره پين شد و 15 لايک دريافت کرد و به راحتي در پينترست يافت مي شود.

هشتگ گذاري هاي تکراري و بيهوده هيچ فايده اي براي شما نخواهد داشت، هشتگ بايد مستقيما به موضوع تصوير اشاره داشته باشد و مورد استفاده ي ساير کاربران پينترست نيز باشد. براي آشنايي بيشتر به هشتگ به مقاله هشتگ چيست در وبسيما مراجعه کنيد.

11- به سايت خود بک لينک دهيد

هميشه ي هميشه ي هميشه، پين ها ي خود را به سايت خود لينک کنيد. پينترست در لينک هاي خود از قانون no follow استفاده مي کند و دوباره پين کردن افراد براي موتور هاي جستجو بک لينک محسوب نمي شود. ولي شما همچنان بايد محصولات خود را لينک کنيد.

مطمئن شويد بعد از اينکه سايت شما توسط پينترست تصديق شد به سايت خود لينک مي دهيد و هنگام لينک به سايت خود از آدرس کامل url خود استفاده کنيد.علاوه بر آن مطمئن شويد که در هر يک از پين ها به محصولي خاص و يا صفحه اي جديد ار سايت لينک داده ايد. با اينکار شانس ديده شدن صفحات داخلي سايت شما افزايش يافته و مجموعه آنها موجب بهبود کلي سئوي سايت شما خواهد شد. براي درک بهتر تاثير آن ميتوانيد به مقاله اي در مورد کسب بک لينک براي صفحات داخلي در وبسيما مراجعه کنيد.

12- از کلمات کليدي در تگ “متن جايگزين” تصاوير استفاده کنيد

موتورهاي جستجو نمي توانند تصاوير را بخوانند، آنها نام تصاوير و متن جايگزين تصاوير را درک ميکنند. بنابراين وقتي شما تصويري را در اينترنت بارگذاري مي کنيد بايد از يکي دو کلمه کليدي براي توصيف آن استفاده کنيد. به عبارت ديگر عکس ها را با همان نام عددي که دوربين شما به عکس اطلاق کرده است ذخيره نکنيد و آن را به نامي تغيير دهيد که نشان دهنده اين باشد که تصوير شما در چه زمينه اي است.

براي مثال اگر تصوير شما نمايانگر يک صندلي قهوه اي از زاويه کناري است نام تصوير خود را از.jpeg09345 به “تصوير صندلي قوه اي از کنار” تغيير دهيد.علاوه بر آن عبارت داخل تگ متن جايگزين را نيزهنگامي که تصوير را در سايت خود بار گذاري مي کنيد در نظر داشته باشيد چراکه اگر شما مستقيما از سايت پين کنيد توضيح مختصري با خود به همراه خواهد داشت. براي دريافت اطلاعات تکميلي در مورد سئوي تصاوير به مقاله 4 نکته اساسي در بهينه سازي تصاوير مراجعه کنيد.

13- قيمت محصول را در پينترست ذکر کنيد

پين هاي همراه با قيمت 36% بيشتر از پين هاي بدون قيمت لايک دريافت مي کنند. هنگامي که شما محصولي را در برد خود قرار مي دهيد قيمت آن را هم ذکر کنيد، شما مي توانيد قيمت عکس را در توضيحات محصول ذکر کنيد و يا با فتوشاپ قيمت را روي تصوير محصول بزنيد.

پينترست اخيرا سرويس Rich Pins را معرفي کرده است.  با اين روش، پينترست قيمت محصول شما را در سايت مي يابد و آن را به محصول شما ضميمه مي کند.

14- دکمه پين را در وب سايت خود هم بکار ببريد

دکمه پين يکي از امکانات الزامي در پينترست است و شما بدون شک اين دکمه را بر روي سايت ها و صفحات زيادي ديده ايد. نصب و راه اندازي اين دکمه در سايت بسيار آسان است. به سايت pin it site سري بزنيد واطلاعاتي که نياز است را تکميل کنيد، مدل دکمه پيني که مورد پسندتان قرار مي گيرد را انتخاب کنيد و آدرس url خود را ارائه دهيد، در نهايت فايل تصوير خود را در آنجا کپي کرده وکدي را در صفحه نخست وب سايت خود کپي کنيد. همچنين ميتوانيد تب پينترست را در صفحه فيس بوک خود قرار دهيد.

هر کدام از اين دو تکنيک باعث بهبود روند سئو شما مي شود چرا که شانس به اشتراک گذاشته شدن مطالب شما را بالا مي برند. هرچه صفحه شما بيشتر به اشتراک گذاشته شود، رتبه و سئوي سايت شما بهتر مي شود.

15- از امکانات تجزيه و تحليل ترافيک پينترست استفاده کنيد

پينترست به تازگي امکان تجزيه و تحليل ترافيک پينترست را ارائه کرده است که با وجود آن ديگر نياز به فردي براي کشف پين هايي که دوباره پين شده اند و تاثيرشان و ميزان کليک بر روي آنها نيست، شمامي توانيد براحتي از سيستم آمارگير داخلي پينترست جهت بررسي آماري فعاليت هاي خود استفاده کنيد.

سخن پاياني

سئو در فضاي امروز اينترنت به يک تجارت تبديل شده و مهمترين هدف آن ديده شدن هر چه بيشتر شماست، درنتيجه هر ابزاري که شما را به اين هدف نزديک کند ميتواند جزوي از روند سئوي سايت شما باشد. هرچقدر بهتر و مفيدتر از اين امکانات بهره ببريد سرعت پيشرفت شا بيشتر شده و پايداري جايگاه شما افزايش خواهد يافت. پينترست همانند تمامي شبکه هاي اجتماعي فضاي مناسب و متفاوت را در اختيار شما قرار ميدهد تا ارتباطات خود را بهبود دهيد.

مقاله ي بهبود سئو با استفاده از پينترست، ترجمه مهندس بهاره سادات حسيني از مقاله اي با نام سئو در پينترست مي باشد.

شما مي توانيد با استفاده از بخش نظرات، تجربيات خود از فعاليت در شبکه هاي اجتماعي گوناگون و تاثير هر کدام بر سئو سايت و يا ميزان بازديد آن را با وبسيما و ساير خوانندگان اين مقاله به اشتراک بگذاريد.

منبع : http://websima.com


دیدگاه خود را بیان کنید
تعدادی از بهترین ها

RSS

آرشیو

بازدید روز

۸۷

بازدید دیروز

۳۴۲

بازدید ماه

۴۴۵۲

بازدید کل

۱۸۶۷۷۱۰

افراد آنلاین

۲

نام سايت:
الکسای جهانی :
میزان تغیرات :
الکسای ایران :

1  
2 A B C
3 D E F
4 G H I
5 J K L
5 J K L
6 M N O
7 P Q R S
8 T U V
9 W X Y Z
*
0 +
0 +
0 +
0 +
#

آدرس دفتر مركزی :

تهران - فلکه دوم صادقیه - ابتدای خیابان آیت ا... کاشانی - جنب درمانگاه ابن سینا - مجتمع سبحان - طبقه 6 - واحد 33

ساعت کار شرکت از ساعت 9 الی 17

واحد فروش - خانم راد :     02144050905

واحد آموزش - خانم لطفی  :     02144048747

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت سنارایانه یکتا محفوظ می باشد.