سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

طراحی سایت,طراحی وب سایت,طراحی وب,طراحی وبسایت,خدمات طراحی سایت,طراح سایت سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

شرکت طراحی سایت و وب سایت سنادیتا 02144050905 | تفاوت در طراحی سایت و خدمات بهینه سازی وب سایت | سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

  • طراحی سایت ریسپانسیو- شرکت طراحی سایت سنادیتا
  • بهینه سازی و سئو طراحی سایت
  • سنادیتا ارئه دهنده موفقیت نهایی در طراحی سایت

کاهش قیمت اینترنت: به هزینه PAPها و به دستور وزیر ICT

پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ | 00:00560 بازدید

مسئله تخفیف پهنای‌باند ارائه شده توسط شرکت ارتباطات زیرساخت نیز یکی از جنجالی‌ترین مسائل سال ۸۹ بود که در اردیبهشت ۱۳۸۹ برای اولین بار مطرح شد. این تخفیف ۲۰ درصدی در واقع مربوط به دو نوع تخفیف در پهنای باند است. اولین نوع ۲۰ درصد تخفیف مربوط به تمام مشتریان عمده پهنای باند یعنی PAPها و ISDPها و دومین ۲۰ درصد ویژه شرکت های PAP که همچنان با گذشت یک سال و نیم حل نشده باقی مانده است.

چندی پس از اعلان این خبر وزیر ICT اعمال این تخفیف را مشروط بر کاهش قیمت اینترنت ارائه شده به مردم کرد و وظیفه نظارت بر این کاهش قیمت را به سازمان تنظیم مقرارات محول کرد.


محمود خسروی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در نشست مطبوعاتی روز خبرنگار در سال ۸۹ گفت تخفیف پهنای‌باند از نظر شرکت ارتباطات زیرساخت مشروط نیست و شرطی که تقی‌پور تعیین کرده حاکی از دغدغه ایشان برای کاربران نهایی اینترنت ADSL است که رگولاتوری به این امر رسیدگی می‌کند.

این داستان که از اردیبهشت ۸۹ شروع شد تا اواخر سال ۸۹ ادامه داشت و شرکت‌ها مدعی بودند که به هیچ وجه نتوانسته‌اند از این تخفیف استفاده کنند اما پس از یک سال و نیم همچنان شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت از عدم اجرای مصوبه مربوط به این تخفیف گله دارند و این در حالی است که به گفته شرکت ها با وجود افزایش هزینه ارائه خدمات اینترنت به علت افزایش هزینه برق ناشی از هدفمند شدن یارانه ها و افزایش دستمزد نیروی انسانی و عوامل دیگر که ناشی از تورم است، این شرکت ها نه تنها قیمت اینترنت را گران تر نکرده اند بلکه عملا بدون دریافت تخفیف موصوف، قیمت های خود را به اندازه ۴ تا ۵ درصد کاهش داده يا خدمات بيشتري ارايه داده‌ اند.

کاهش قیمت اینترنت، هدیه وزیر به مردم
سي‌ام ارديبهشت‌ماه سال گذشته (۱۳۸۹ خورشیدی) وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پايان مراسم روز ارتباطات در خصوص تلاش‌هاي اين وزارتخانه براي كاهش قيمت اينترنت گفت هديه‌اي به مردم داده ‌است که باعث ارزان تر شدن ارائه خدمات اینترنت در کشور خواهد شد.


آن هدیه این بود كه قيمت پهناي باند را براي شركت‌هايي كه پهناي باند خود را از زير ساخت تأمين مي كنند با ارائه مستندات، ۲۰ درصد تخفيف در نظر شود البته وزیر ارتباطات در نظر گرفتن این تخفیف را برای شرکت های ارائه دهنده اینترنت ADSL منوط بر کاهش ۲۰ درصدی قیمت ارائه خدمات اینترنت پر سرعت به کاربران نهایی دانست. 

با اين صحبت وزير زمزمه‌ها بالا رفت و اظهار نظرها شنيده مي‌شد كه " اين تخفيف همان تخفيف ۲۰ درصدي سابق به دانشگاه‌ها و شركت‌هاي PAP است " و پس از آن نيز ابهاماتي در خصوص اعمال اين تخفيف و منظور وزير و نيز ماهيت وجودي تخفيف جديد به وجود آمد.

ابهام در مورد تخفیف
طبق اطلاعات واصله و اظهارات برخي از مسوولان ذيربط در شرکت ارتباطات زيرساخت به دليل شبهه‌اي که در مصوبه ۸۶ وجود دارد، فقط شرکت‌هاي ISP وISDP مي‌توانند از اين تخفيف ۲۰ درصدي استفاده کنند و شرکت‌هاي PAP کماکان بلاتکليف هستند.
سرانجام در ۱۱ خرداد ۸۹ روابط عمومی وزارت ارتباطات اعلام كرد تخفيف ۲۰ درصدي كه وزير در روز ارتباطات از آن خبر داده، تخفيف «جديد» و علاوه بر تخفيف قبلی است كه براي برخي شركت‌هاي PAP و مراكز دانشگاهي اعمال مي‌شد و اين تصميم از سوي شركت ارتباطات زيرساخت براي تصويب به سازمان تنظيم مقررات ارسال شده، تا به اين ترتيب با تصويب رگولاتوري قيمت پهناي باند اينترنت در كشور براي شركت‌هاي PAP كه تخفيف در نظر گرفته شده را براي كاربران نهايي خود اعمال كنند ۲۰ درصد كاهش يابد. 

اما از همان زمان شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت ADSL مکررا اعلام کردند که اينترنت پرسرعت از جمله خدماتي است که با وجود تورم هميشه قيمت آن رو به کاهش بوده است و هزینه پهنای باند در فرمولاسیون قیمت تمام شده ارائه خدمات این شرکت ها تنها ۴ تا ۵ درصد نقش دارد و اينترنت بخشي از کل هزينه‌¬هاي شرکت‌ها را تشکيل مي‌دهد و شرکت‌‌ها بايد اينترنت بين‌الملل را خريداري کنند از طرفي هزينه فضا، برق، پرسنل، شبکه انتقال داده و خريد اينترنت بخشی از کل هزينه‌هاي شرکت‌‌هاست پس اگر هم این ۲۰ درصد تخفیف شامل حال این شرکت ها بشود، آن‌ها می توانند ۴ تا ۵ درصد قیمت های خود را تعدیل کنند.

عدم اجرای مصوبه و توقع کاربران
اما این تخفیف تا شش ماه بعد از اعلام آن همچنان به هیچ شرکتی داده نشد و زیر ساخت اعلام کرد شرکت‌ها باید مستندات کاهش قیمت اینترنت خود به کاربران نهایی را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه کنند تا پس از بررسی آن سازمان و معلوم شود که حائز شرایط دریافت این تخفیف هستند یا نه.
از طرفی با اعلام این خبر در روز ارتباطات، کاربران اینترنت هم منتظر تحقق هدیه وزیر بودند و هدیه خود را از شرکت ها طلب می کردند.

پس از گذشت نزدیک به ۶ ماه از ابلاغ تخفیف ۲۰ درصدی تعرفه پهنای باند اینترنت و اعمال نشدن این مصوبه، سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد در صورت کاهش ۶ درصدی قیمت اینترنت برای کاربران نهایی،‌ شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت از تخفیف ۲۰ درصدی بهره مند می شوند اما تا پایان سال ۸۹ هیچ شرکتی از این تخفیف بهره مند نشد.


در روزهای پایانی سال ۸۹، محمود خسروی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت اعلام کرد که این تخفیف در دو نوبت به شرکت ها داده شد اما نظر شرکت های اینترنتی چیز دیگری بود آن ها همچنان از عدم دریافت این تخفیف گله مند بودند.

شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت ADSL معتقدند از سالي که شرکت‌هاي ندا فعاليت خود را آغاز کرده تا کنون هر سال قيمت اينترنت در کشور ارزان تر شده با وجود این تاکنون تخفيف۲۰ درصدي پهناي باند موضوع مصوبه ۸۶ کميسيون تنظيم مقررات و ارتباطات به هيچ يک از شرکت‌ها داده نشده است و این طور به نظر می رسد هدیه وزیر به مردم، به خرج شرکت های اینترنتی تمام شده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
تعدادی از بهترین ها

RSS

آرشیو

بازدید روز

۴۳

بازدید دیروز

۱۷۶

بازدید ماه

۳۵۹۳

بازدید کل

۱۸۶۷۷۱۰

افراد آنلاین

۲

نام سايت:
الکسای جهانی :
میزان تغیرات :
الکسای ایران :

1  
2 A B C
3 D E F
4 G H I
5 J K L
5 J K L
6 M N O
7 P Q R S
8 T U V
9 W X Y Z
*
0 +
0 +
0 +
0 +
#

آدرس دفتر مركزی :

تهران - فلکه دوم صادقیه - ابتدای خیابان آیت ا... کاشانی - جنب درمانگاه ابن سینا - مجتمع سبحان - طبقه 6 - واحد 33

ساعت کار شرکت از ساعت 9 الی 17

واحد فروش - خانم راد :     02144050905

واحد آموزش - خانم لطفی  :     02144048747

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت سنارایانه یکتا محفوظ می باشد.