سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

طراحی سایت,طراحی وب سایت,طراحی وب,طراحی وبسایت,خدمات طراحی سایت,طراح سایت سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

شرکت طراحی سایت و وب سایت سنادیتا 02144050905 | تفاوت در طراحی سایت و خدمات بهینه سازی وب سایت | سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

  • طراحی سایت ریسپانسیو- شرکت طراحی سایت سنادیتا
  • بهینه سازی و سئو طراحی سایت
  • سنادیتا ارئه دهنده موفقیت نهایی در طراحی سایت

آموزش جامع گوگل ریدر (Google Reader)

پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ | 00:00592 بازدید

آموزش جامع گوگل ریدر (Google Reader)

قدم اول : چرا گوگل ریدر ؟

گوگل ریدر ؛ یک اپلیکیشن تحت وب برای مطالعه فید یا خوراک اینترنتی است  (فید چیست ؟). به کمک گوگل ریدر می توانید ؛ سایت ها و وبلاگ های مورد علاقه مود را بدون مراجعه مستقیم به آنها ؛ به طور مستمر دنبال کنید . امکان دسته بندی ؛ تگ گذاری ؛ به اشتراک گذاری ؛ سرعت بالا و بسیاری المان های دیگر باعث شده است گوگل ریدر در بین رقبای خود ؛ بیشترین تعداد کاربر را داشته باشد .

با گوگل ریدر می توانید سایتهای بیشتری را در زمان کمتری مرور کنید . این شاید بزرگترین مزیت استفاده از یک فیدخوان باشد . همینکه می توانید در یک صفحه ؛ صدها سایت را در کنار هم به طور مرتب داشته باشید و آنها را دنبال کنید برای روی آوردن به آن به نظر کافی می رسد

 

http://www.1milad.com/wp-content/uploads/2011/02/line.gif

 

قدم دوم : چطور می توانم از گوگل ریدر استفاده کنم ؟

برای استفاده از گوگل ریدر ؛ می بایست یک اکانت در گوگل یا همان جیمیل خودمان داشته باشید . اگر دارید ؛ به جیمیل خود وارد شوید و اگر ندارید ؛ یکی ایجاد کنید . استفاده از گوگل ریدر و سایر سرویس های گوگل رایگان و توسط یک اکانت صورت می گیرد . بعد از ورود یا ساخت اکانت در گوگل ؛ به این آدرس مراجعه کنید . اگر در دسترسی مستقیم به این آدرس مشکل داشتید ؛ از منوی بالای جیمیل بر روی گزینه Reader کلیک کنید . قاعدتا می بایست صفحه ای مطابق شکل زیر را مشاهده کنید :

 

http://www.1milad.com/wp-content/uploads/2011/02/line.gif

 

قدم سوم : سایت های مورد علاقه خود را مشخص کنید و به گوگل ریدر اضافه کنید

برای شروع می توانید از همین یک میلاد استفاده کنید . وارد گوگل ریدر شوید و از منوی سمت راست ؛ برروی گزینه Add A Subscription کلیک کنید . در کادری که ظاهر می شود ؛ آدرس www.1milad.com یا سایت دیگر را وارد کنید و روی گزینه ADD کلیک کنید. شما با موفقیت توانستید اولین سایت مورد علاقه خود را به گوگل ریدر اضافه کنید

سوال : اگر با خطا روبرو شدم چکار باید کرد ؟

گوگل ریدر توانایی شناسایی فید اکثر سایت ها و وبلاگهایی که این سرویس را ارائه می کنند را دارست. اما در برخی مواقع ممکن است گوگل نتواند اینکار را بدرستی انجام دهد ؛ آنوقت است که باید آدرس فید سایت مورد نظر را کشف و به طور مستقیم به گوگل ریدر معرفی کنید . برای اینکار ؛ سه روش وجود دارد .

روش اول : در نوار آدرس مرورگر ؛ همانجایی که آدرس سایت را وارد می کنید ؛ در صورتیکه که سایت مورد نظر فید ارائه کند ؛ یک گزینه نارنجی رنگ اضافه خواهد شد که با کلیک روی آن به صفحه فید ان منتقل خواهید شد .

کافیست این آدرس را کپی کنید و قدم سوم را با این آدرس بردارید .

روش دوم : معمولا اکثر سایت ها و وبلاگها نظیر یک میلاد در بخشی از سایت خود به معرفی فید سایتشان می پردازند . با مراجعه به این قسمت و کپی آدرس فید می توانید گام دوم را بردارید . در یک میلاد ؛ این قسمت در سمت چپ واقع شده است :

روش سوم : سرویس های مورد استفاده سایت ها و وبلاگ ها نظیر وردپرس ؛ جوملا ، بلاگفا و… یک فرمت مشخص برای ارائه فید دارند که با قدری کارکردن با آنها دستتان خواهد آمد . در زیر فرمت فید چند سرویس دهنده مطرح را میبینید :

وردپرس : www.example.com/feed

جوملا : www.example.com/feed/rss

بلاگ اسپات : feed:http://example.blogspot.com/feeds/posts/default?alt=rss

بلاگفا : www.example.blogfa.com/rss.aspx

میهن بلاگ : www.example.mihanblog.com/post/rss

بعد از اضافه کردن فید یک سایت به گوگل ریدر ؛ عنوان آن از منوی سمت چپ قابل رویت است که با کلیک روی آن ؛ مطالب آن را می توانید مشاهده کنید.

با کلیک روی عکس ؛ آنرا در اندازه واقعی مشاهده کنید

 

 

توصیه اخلاقی : برخی سایت ها و وبلاگها برای اینکه آمار مخاطبین فیدشان را مدیریت کنند ؛ از فیدبرنر استفاده می کنند . از همینرو بهتر است به منظور احترام به نویسنده ؛ فید سایت های مورد نظرمان را در صورتی که آدرس فیدبرنر ارائه کردند ؛ از این طریق دنبال کنیم . البته اینکار مزینی نیز دار . در صورتیکه نوسنده ما آدرس سایت خود را عوض کند ؛ مثلا از وردپرس به بلاگر مهاجرت کند ؛ آن را از دست نخواهیم داد ؛ چرا که آدرس فیدبرنر همیشه یکسان باقی خواهد ماند .

سوال : اگر سایتی فید نداشت ؛ چکار کنیم ؟

متاستفانه برخی از سایت ها ؛ هنوز هم از این نعمت برخوردار نیستند . البته راههای برای فید دار کردن سایت های بدون فید وجود دارد که انشالله در فرصتی مناسب ؛ راهنمای آنرا نیز خواهم نوشت . ولی در حال حاضر بهتر است از همان شیوه سنتی و بازدید مستقیم استفاده کنید .

 

http://www.1milad.com/wp-content/uploads/2011/02/line.gif

 

قدم چهارم: دسته بندی کنید

تا زمانیکه تعداد سایتها و وبلاگهای گوگل ریدرتان زیاد نباشند ؛ شاید به اینکار نیازی نداشته باشید . ولی وقتی صدهها سایت را با موضوعات و محتوای مختلف دنبال کنید ؛ آنوقت دیگر دنبال کردن همه آنها در کنار هم کمی سخت خواهد شد . در گوگل ریدر می توانید سایتها را در دسته بندی های مختلف قرار دهید . مینیمال ؛ فتوبلاگ ؛ علمی یا هر دسته دیگری که دوست دارید . برای اینکار دو راه وجود دارد.

روش اول : بعد از ورود به گوگل ریدر و کلیک روی نام سایت مورد نظر از منوی سمت چپ  ؛ از منوی بالای صفحه روی گزینه Feed Setting کلیک کنید و از منوی بازشده ؛ روی New folder کلیک کنید . سپس می توانید نام فولدر جدید را وارد کنید . بعد از وارد کردن نام فولدر و فشردن دکمه OK ؛ این فولدر در لیست فولدر های شما قرار می گیرد و فید مورد نظر در آن قرار خواهد گرفت . از این روش می توانید تک تک فید ها را به فولدر های دلخواه اضافه کنید .

 

روش دوم : از منوی سمت چپ گوگل ریدر ؛ لیست سایتهای مشترک شده را مشاهده می نمائید .به محضی که نشانگر ماوس را روی هرکدام از آنها قرار دهید ؛ یک فلش کوچک آبی رنگ ( ) در سمت راست نام سایت ظاهر میشود که با کلیک روی آن منویی شبیه به شکل زیر ظاهر خواهد شد . در ایجا می توانید فولدر جدیدی ایجاد کنید یا آنرا به فولدرهای از قبل ساخته شده اضافه کنید . در این روش ؛ سرعت عمل شما برای تفکیک سایتها به مراتب بالاتر میرود .

تبریک ! شما توانستید فیدهایتان را به خوبی مدیریت و دسته بندی کنید . در آینده از فواید بسیار اینکار لذت خواهید برد .

 

http://www.1milad.com/wp-content/uploads/2011/02/line.gif

 

قدم پنجم : دوست بدارید ؛ همه خوان کنید و تگ بگذارید !

البته می توانید مثل خیلیها تنها خواننده مطالب باشید و گوگل ریدرتان را به یک اتاق دربسته تبدیل کنید که نه کسی بفهمد چه میخوانید و نه بدانید دیگران چه می خوانند ! ولی توصیه می کنم از ابزارهای متعدد اجتماعی سازی آن استفاده کنید و لذت مطلب خوانیتان را چند برابر کنید . گوگل ابزارهای  مختلفی را برای اینکار در نظر گرفته است

وقتی یک مطلب از یک سایت را باز می کنید ؛ در انتهای کادر مربوطه نوار زیر را مشاهده می کنید . این هشت گزینه ؛ هر کدام کاراییی متفاوتی دارند :

ADD Star : با فشردن این لینک ؛ این مطلب ستاره دار می شود . شما می توانید تمامی مطالب ستاره دار شدیتان را از منوی سمت چپ گوگل ریدر مشاهده کنید . از این گزینه می توانید برای مشخص کردن مطالب برتر استفاده کنید . اینگونه دسترسی مجدد به آنها بسیار ساده خواهد شد.

Like : اگر این مطلب را دوست داشتید ؛ این دوست داشتن را اعلام کنید ! بقیه خوانندگاه این مطلب این ابراز علاقه شما را خواهند دید !

Share : اگر فکر می کنید خواندن این مطلب برای بقیه دوستانتان مفید است ؛ آنرا به اشتراک بگذارید . در ادامه در مورد اشتراک گذاری بیشتر توضیح خواهم داد.

Share With note : این گزینه دقیقه کار گزینه قبل را انجام می دهد ؛ با این تفاوت که می توانید یک متن اضافی که می تواند شامل توضیح یا هر چیز دیگری باشد به آن اضافه کنید.

Email : با کلیک روی این گزینه ؛ این مطلب را به ایمیل دوستانتان ارسال کنید.

Keep unread : در گوگل ریدر وقتی مطلبی را باز می کنید ؛ یعنی آنرا خوانده اید و از لیست آپدیت ها حذف می شود . اگر مایلید کماکان این مطلب را در لیست نخوانده ها داشته باشید روی این گزینه کلیک کنید.

Sent to : با استفاده از این گزینه می توانید این مطلب را به شبکه های اجتماعی ارسال کنید . در ادامه درباره این گزینه بیشتر توضیح خواهم داد .

Edit Tags : به طور پیشفرض تمامی مطالب حاوی یک تگ هستند که این تگ ؛ نام دسته یا فولدر آن سایت است . شما می توانید برای مدیریت بیشتر روی مطالب  و سهولت در دسترسی های بعدی ؛ تگ های دلخواه را به آنها اضافه کنید . به شخصه این امکان را خیلی دوست دارم و اگر به طور مستمر از آن استفاده کنید ؛ مطالب خوانده شدیتان را راحتتر دنبال می کنید .

http://www.1milad.com/wp-content/uploads/2011/02/line.gif

قدم ششم : با دیگران رابطه برقرار کنید

تا اینجا شما سایت ها و وبلاگهای مورد علاقیتان را با موفقیت به گوگل ریدر اضافه کردید . در واقع صرفا مطالبی را در اختیار دارید که خودتان مفید می دانید . اما گوگل ریدر این امکان را به شما می دهد که علاقه مندیهای خود را با دوستان مجازیتان به اشتراک بگذارید و مطالب مورد علاقه دوستانتان را مطالعه کنید .

حتما می پرسید چگونه می توانم دوستانی را به گوگل ریدر اضافه کنم . شما می توانید افراد رو بر مبنای نام یا آدرس جیمیلشان دنبال کنید . برای اینکار روی گزینه People You Flow از منوی سمت چپ گوگل ریدر کلیک کنید . در صفحه بعدی روی گزینه ای که در شکل زیر نمایش داده شده است .

بعد از کلیک روی گزینه فوق ؛ صفحه زیر بازخواهد شد . در کادر مشخص شده می توانید افراد مورد نظر خود را جستجو کنید . در صورتیکه نام شخص را وارد کنید ؛ فرد را در صورت وجود پیدا خواهد کرد . ولی اگر آدرس جیمیل وی را وارد کنید ؛ بدون جستجو به لیست دوستانتان اضافه خواهد کرد. البته توجه داشته باشید که تنها در صورتیکه فرد مورد نظر دارای اشتراک های عمومی باشد ؛ شما می توانید آنها را ببینید . برخی افراد اشتراک های خود را محدود می کنند .

با این روش می توانید افرادی را که میشاسید به گوگل ریدر اضافه کنید . اگر هم مایلید با افراد بیشتری رابطه گوگلی برقرار کنید ؛ به مطالبی که میخوانید دقت بیشتری داشته باشید . معمولا مطالب خوب و مفید را افراد زیادی دوست داشته (Like) یا همه خوان (Share) کرده اند . با کلیک روی نام هر کاربر به صفحه وی هدایت خواهید شد و در صورت علاقه به مطالب همه خوان شده وی ؛ آنرا دنبال کنید .

در نقطه مقابل ؛ اگر مطالعه همه خوان شده شما مفید باشد و به طور مستمر مطالب مختلف را لایک بزنید یا همه خوان کنید ؛ بعد از مدتی افرادی نیز شما را دنبال خواهند کرد . اینگونه شبکه گوگلی شما شکل خواهد گرفت

نکته : یکی از ویژگیهای گوگل ریدر که اینروزها بسیار به آن علاقه مند شدم ؛ هماهنگ سازی آن با Google Buzz است . انشالله بزودی برای این سرویس گوگل نیز راهنمایی خواهم نوشت.

http://www.1milad.com/wp-content/uploads/2011/02/line.gif

قدم هفتم : با ابزار اضافی گوگل ریدر آشنا شوید

قسمت هایی که تابحال با آنها آشنا شدید و ازشان استفاده کردید ؛ اجزای اصلی گوگل ریدر هستند که هر کاربری میبایست کار با آنها را بلد باشد . اما مثل هر سرویس دیگری ؛ گوگل ریدر هم دارای ابزارهای متعددی دیگری نیز هست که داشتن آگاهی از آنها می تواند سطح کاربری شما را ارتقا بخشد .در ادامه به معرفی نکات حرفه ای تر و تکنیک های استفاده بهتر و مستمر تر از این ابزار آنلاین خواهم پرداخت .

۱ – Trends : آمار فعالیت های شما در گوگل ریدر

از منوی سمت چپ و با کلیک روی گزینه Trends می توانید به آمار فعالیت هایتان در گوگل ریدر دست پیدا کنید . نمایش تعداد سایتهای مشترک ؛ تعداد آیتم های خوانده شده در یک ماه و در کل ؛ تعداد همه خوان کرده ها ؛ مشترک ها و خیلی چیزهای دیگر از جمله آمارهائیست که از این قسمت می توانید به دست آورید . همچنین یه گراف آماری نیز از تعداد فیدهای دریافتی و خوانده شده و مقایسه ایندو با هم نیز از این قسمت قابل دریافت است .

 

2- Explore : مطالب و سایتهای توصیه شده

پیشنهاد می کنم هرزچندگاهی به این قسمت نیز سری بزنید . گوگل با بررسی سایت ها و آیتم های مورد علاقیتان ؛ سایت ها و مطالب مرتبطی را به شما پیشنهاد می کند . با کلیک روی گزینه Recommended items می توانید برترین آیتم های خوانده شده توسط همه کاربران گوگل ریدر را مشاهده کنید . معمولا مطالب این قسمت به زبان انگلیسی هستند . همچنین با کلیک روی گزینه Recommended sources می توانید سایت های همسو با علاقه مندیتان را مشاهده کنید و در صورت تمایل ؛ آنها را نیز دنبال کنید . ایندو گزینه از منوی سمت چپ و قسمت Explore قابل دسترس هستند.

 

3- تنظیم نحوه نمایش سایت های مشترک

شما می توانید نحوه نمایش و ترتیب قرارگیری سایتهای مشترک شدیتان را در گوگل ریدر مدیریت کنید . برای چیدمان دلخواه ؛ از منوی سمت چپ و قسمت Subscription ؛ برروی آیکون ( ) کلیک کنید تا شکل زیر نمایان شود.

همانطور که مشاهده می کنید ۱۱ گزینه مختلف وجود دارد که عملکرد هرکدام بدین شرح است :

Refresh : فید ها را بازخوانی می کند و درصورتیکه آپدیت جدیدی به آنها اضافه شده باشد آنرا به گوگل ریدر شما اضافه می کند . البته عمل رفرش هر دقیقه به طور خودکار صورت می گیرد .

Show Unread Counts : با فعال کردن این گزینه ؛ تعداد آیتم های نخوانده مربوط به هر سایت جلوی نام آن نمایش داده می شود

Hide Unread Counts : این گزینه تعداد آیتم های نخوانده را مخفی می کرده و نمایش نمی دهد

Sort Alphabetically : با انتخاب این گزینه ؛ سایتها بر مبنای حروف الفبا مرتب می شوند .

Sort Drag and Drop : با انتخاب این گزینه ؛ سایت ها با چیدمان دلخواه مرتب می شوند . تنها کافیست محل آنها را با درگ کردن مشخص کنید .

Show All : با فعال کردن این گزینه ؛ کلیه سایتها اعم از خوانده شده و نخوانده در لیست نمایش داده می شوند .

Show Updated : با فعال کردن این گزینه ؛ تنها سایتهایی که دارای مطلب نخوانده و بروز باشند نمایش داده می شوند .

Use Favicons : با انتخاب این گزینه آیکون سایت های مشترک شده در کنار نامشان نمایش داده می شود.

Use Default icons : یک آیکون پیش فرض برای سایتها نمایش داده می شود .

Add a Subscription : سایت جدید اضافه کنید!

Manage subscription : می توانید سایتهای مشترک شده را مدیریت کنید . درباره این گزینه در ادامه بیشتر توضیح داده خواهد شد .

 

4- تنظیم نحوه چیدمان فید ها

به طور پیش فرض فید ها به ترتیب زمان انتشار مرتب می شوند . اگر میخواهید این ترتیب را عوض کنید ؛ بعد از کلیک روی سایت مورد نظر (یا فولدر مورد نظر) از منوی بالا روی گزینه Feed Setting کلیک کنید تا صفحه زیر ظاهر شود

معمولا گزینه اول به طور پیش فرض فعال است که فید ها از به ترتیب انتشار مرتب می کند . اگر گزینه دوم (Sort by oldest) را انتخاب کنید ؛ فید ها به طور معکوس (از آخر به اول) مرتب می شوند . گزینه سوم (Sort by Magic) فید ها را به صورت رندم مرتب می کنند .

Unsubscribe : با کلیک روی این گزینه ؛ اشتراک این سایت را لغو می کنید

Rename Subscription : با انتخاب این گزینه می توانید نام این فید را تغییر دهید .

Translate into My Language : با انتخاب این قسمت می توانید فیدها را به زبان پیش فرضی که در تنظیمات گوگل ریدر انتخاب کردید ترجمه کنید . متاستفانه هنوز زبان فارسی به این قسمت اضافه نشده است .

در کنار Feed Setting ؛ گزینه Mark All as Read وجود دارد که با کلیک روی آن تمام فیدها به حالت خوانده تغییر وضعیت می دهند . همچنین می توانید با کلیک روی فلش کنار آن ؛ فیدهای مریوط به قبلتر از یک روز ؛ یک هفته یا دو هفته را به حالت خوانده شده در بیاورید . این گزینه برای زمانیکه های تعداد فیدهای نخواندیتان خیلی زیاد می شود کاربرد دارد .

 

5- تنظیم نحوه نمایش فیدها

فیدها در گوگل ریدر به دو حالت نمایش میدهد .

list : در این حالت فیدها به صورت لیست و هر فید در یک خط نمایش داده میشود . این حالت فضای کمتری از صفحه را اشغال می کند و می توانید تیتر مطلب را به صورت درشت تر و کلمات اول متن را در ادامه تیتر ببینید . مرور کردن فیدها در این روش بسیار آسانتر و سریعتر صورت می گیرد . همچنین سرعت لود شدن فیدها در این روش سریعتر خواهد بود .

Expanded : در این روش فید ها به طور کامل و در در پی هم نمایش داده می شود . این روش چندان باب طبع من نیست ؛ ولی اگر اینترنت پر سرعت دارید ؛ با این روش خواندن فیدها راحتتر صورت می گیرد . برای تغییر وضعیت نمایش فید ها بعد از ورود به صفحه فید یک سایت ؛ از منوی بالا سمت راست روی گزینه مورد نظر کلیک کنید .

۶ – بسته خوراکی درست کنید و به اشتراک بگذارید !

گوگل ریدر این امکان را به شما می دهد که سایتهای هم موضوع یا مرتبط با هم را در قالب یک فید واحد تولید و بین دوستانتان به اشتراک بگذارید . فرض کنید شما ده سایت خوب را با یک موضوع خاص مطالعه می کنید ؛ اگر بخواهید تک تک آنها را به دوستانتان معرفی کنید کار کمی سخت می شود. با این روش می توانید تمام آنها را در یک بسته قرار دهید و این بسته را بین دوستانتان به اشتراک بگذارید . برای اینکار از منوی سمت چپ گوگل ریدر بر روی گزینه Browse for stuff کلیک کنید تا صفحه زیر ظاهر شود :

همانطور که میبیند چند بسته (bundles) به شما معرفی شده است که شامل بسته های تولید شده توسط گوگل و دوستان شماست . برای عضویت و دنبال کردن هر کدام از این بسته ها برروی گزینه Subscribe کلیک کنید .  برای تولید بسته جدید روی گزینه Create A bundle کلیک کنید .

در این مرحله تنها کافیست سایتهایی که میخواهید در بسته شما قرار گیرد را با ماوس به درون کادر مشخص شده درگ کنید . بعد از اینکه تمام سایت های مورد نظر را اضافه کردید ؛ کلید Save را فشار دهید . البته قبل از آن نام و توضیحات بسته را در بالای کادر وارد نمائید .بعد از ذخیره بسته ؛ صفحه زیر ظاهر می شود .

بسته شما آماده شده و العان می توانید آنرا بین دوستانتان به اشتراک بگذارید. از گزینه سمت راست می توانید آدرس بسته را به دوستانتان ایمیل کنید یا به سایتتان اضافه نمائید .

http://www.1milad.com/wp-content/uploads/2011/02/line.gif

 

قدم هشتم : تنظیمات گوگل ریدر

برای اینکه از گوگل ریدر با تنظیمات دلخواه استفاده کنید ؛ از بالای صفحه سمت راست روزی گزینه Setting و سپس Reader Setting کلیک کنید.

بعد از چند ثانیه وارد صفحه تنظیمات گوگل ریدرخواهید شد که دارای ۶ سربرگ است .

سربرگ اول : Preferences

تنظیمات کلی در این قسمت صورت می گیرد

Language : از این قسمت می توانید زبان گوگل ریدر را تعیین کنید . با توجه موجود نبودن زبان فارسی برای این سرویس ؛ بهترین انتخاب انگلیسی خواهد بود .
Start page : این گزینه صفحه نخست گوگل ریدر را تعیین می کنید . از منوی بازشو موجود می توانید تعیین که به محض ورود به گوگل ریدر به کدام بخش هدایت شوید .
Scroll tracking : با فعال کردن این گزینه ؛ در صورتیکه که حالت نمایش Expanded را انتخاب کرده باشید ؛ با اسکرول به سمت پایین ایتم ها به حالت خوانده شده تغییر وضعیت می دهند . این گزینه در حالت پیش فرض فعال است .
Navigation pane display : در صورتیکه دوست ندارید ستون مربوط به سایتهای مشترک شده همیشه باز باشد ؛ تیک این گزینه را بردارید . با برداشتن این تیک ؛ به طور پیش فرض پنل سمت چپ سایت بسته خواهد بود و هربار می بایست آنرا باز کنید .
Likes : با فعال کردن تیک این گزینه ؛ فقط لایک هایی که دوستانتان به مطالب داده اند را مشاهده می کنید
Misc : این قسمت دارای سه گزینه است :
Confirm when marking all as read : فعال کردن این گزینه باعث می شود زمانیکه کل مطالب را marking all as read می کنید ؛ بدون اخطار اینکار را انجام دهد . در حالت عادی قبل از تغییر وضعیت فیدها از شما مجددا درباره اینکار سوال می شود .
Show followed blogs from Blogger : فعال کردن این گزینه ؛ وبلاگهایی که در بلاگر دنبال می کنید را به گوگل ریدر اضافه می کند
Show favicons for subscriptions : با فعال کردن این گزینه در صورتیکه سایتهای مشترک شده از favicons یا همان آیکون استفاده کنند ؛ انها را در گوگل ریدر خواهید دید
سربرگ دوم : Subscriptions
در این قسمت لیست کلیه سایتهای مشترک شده را مشاهده می کنید و می توانید آنها را حذف نمائید ؛ تغییر نام دهید و یا فولدرشان را تغییر دهید . همچنین امکان تغییر یا حذف دسته ای سایتها نیز وجود دارد .
سربرگ سوم :Folders and Tags
در این قسمت می توانید فولدر ها و تگ هایی که ایجاد کرده اید را حذف کنید ؛ تغییر نام بدهید یا به اشتراک بگذارید. به طور پیش فرض کلیه فولدر ها و لیبل ها ؛ شخصی است و دیگران نمی توانند آنها را ببینند . اگر میخواهید آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید ؛ روی گزینه private که در مقابل نام هر فولدر یا تگ وجود دارد کلیک تا ضمن تغییر نام به public ؛ به رنگ نارنجی در آید . با کلیک روی گزینه view public page می توانید صفحه ای که دیگران خواهند دید را ببینید و لینکش را با دوستانتان به اشتراک بگذارید .
سربرگ Goodies :
از طریق ابزارهای این سربرگ می توانید می توانید برای قسمت های مختلف گوگل ریدر بوکمارکت ایجاد کنید . بوکمارکت ؛ ابزاریست که دسترسی شما را به قسمت های مختلف یک اپلیکیشن راحتتر می کند و به شما این امکان را می دهد که در نوار ابزار خود به قسمت مورد نظر لینک ایجاد کنید . شاید جالب ترین قسمت این سربرگ ؛ بوکمارکت مربوط به اشتراک باشد . با افزودن بوکمارت Subscribe as you surf به نوار ابزارخود ؛ تنها با کلیک روی این گزینه می توانید سایت یا وبلاگ جاری را به گوگل ریدر خود اضافه کنید . برای افزودن آن ؛ ماوس را روی آن گرفته و به سمت نوار ابزار بکشید و رها کنید
سربرگImport/Export
شما می توانید از سایتهایی که دنبال می کنید ؛ یک نسخه پشتیبان تهیه کنید . این پشتیبان از طریق فایل OPML که فرمت استاندارداری برای فید است ارائه می گردد . برای دریافت نسخه پشتیبان از طریق لینک Export your subscriptions as an OPML file اقدام کنید . همچنین اگر قبلا از سرویس دیگری برای پیگیری فید استفاده می کردید ؛ می توانید فایل OPML آنرا به گوگل ریدر اضافه کنید .
سربرگ Send To :
از طریق این سربرگ می توانید مطالب و آیتم های گوگل ریدرتان را به شبکه های اجتماعی مختلف ارسال کنید . همچنین اگر سایت مورد نظر در این لیست نبود ؛ می توانید آنرا به راحتی به این لیست اضافه کنید .

دیدگاه خود را بیان کنید
تعدادی از بهترین ها

RSS

آرشیو

بازدید روز

۵۴

بازدید دیروز

۱۷۶

بازدید ماه

۳۶۰۴

بازدید کل

۱۸۶۷۷۱۰

افراد آنلاین

۲

نام سايت: siteg.ir
الکسای جهانی :۸۲۹۸۱۵۲
میزان تغیرات :-۱۱۰۶۳۷۰
الکسای ایران :

1  
2 A B C
3 D E F
4 G H I
5 J K L
5 J K L
6 M N O
7 P Q R S
8 T U V
9 W X Y Z
*
0 +
0 +
0 +
0 +
#

آدرس دفتر مركزی :

تهران - فلکه دوم صادقیه - ابتدای خیابان آیت ا... کاشانی - جنب درمانگاه ابن سینا - مجتمع سبحان - طبقه 6 - واحد 33

ساعت کار شرکت از ساعت 9 الی 17

واحد فروش - خانم راد :     02144050905

واحد آموزش - خانم لطفی  :     02144048747

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت سنارایانه یکتا محفوظ می باشد.