سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

طراحی سایت,طراحی وب سایت,طراحی وب,طراحی وبسایت,خدمات طراحی سایت,طراح سایت سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

شرکت طراحی سایت و وب سایت سنادیتا 02144050905 | تفاوت در طراحی سایت و خدمات بهینه سازی وب سایت | سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

  • طراحی سایت ریسپانسیو- شرکت طراحی سایت سنادیتا
  • بهینه سازی و سئو طراحی سایت
  • سنادیتا ارئه دهنده موفقیت نهایی در طراحی سایت

مهمترین راه های افزایش PageRank سایت در موتورهای جستجو

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ | 00:001038 بازدید

  مهمترین راه های افزایش PageRank سایت در موتورهای جستجو

بدون شک بزرگترین عامل موفقیت یک وب سایت گذشته از مطالب مفیدی که در آن وجود دارد، مشاهده گردیدن و یافت شدن آن توسط موتورهای جستجوی مختلف و از همه مهمتر گوگل است که دسترسی به این امر مستلزم تسلط کامل بر شیوه امتیاز دهی گوگل بر مبنای Page Rank می باشد. در ادامه به مهمترین راه های افزایش PageRank در گوگل می پردازیم.سهم گوگل از بازار جستجو  امری نیست که بتوان منکر آن شد بازاری که گستردگی و روند رو به رشد آن تهدید بزرگی را برای کسب و کارهای کوچکتر مرتبط با جستجو بوجود آورده است. اما در عین حال استفاده همه گیر اکثریت کاربران از این قدرتمندترین شیوه جستجو فرصت فوق العاده ای را برای صاحبان وب سایت ها فراهم آورده است تا با شناختن ابزارهای ترقی در گوگل به راحتی بر میزان بازدید و محبوبیت وب سایت خود بیافزایند. در مجموع همانطور که پیش از این نیز در مقاله مختصری به این موضوع پرداختیم، گوگل برای دستیابی به بهترین نتایج جستجو در شبکه به ابزارهایی مجهز گردیده که ساز و کار دقیق و بی نقصی را برای آن رقم زده است بدین صورت که برخلاف دیگر موتورهای جستجو در اینترنت مبنای مرتب کردن نتایج جستجو از میان صفحات بی شمار موجود در شبکه، گذشته از دو عامل وجود کلمه مورد جستجو در میان صفحات و میزان تکرار و اهمیتی که این کلمه در آن صفحات دارد، بستگی شدیدی به فاکتوری منحصر به فرد با نام Google PageRank دارد  که عددی صحیح بین صفر و 10 می باشد. پس بدین ترتیب PageRank بالاتر نشان دهنده ارزش بالاتر، بازدید بیشتر و در یک کلام زندگی شیرین تر است. تاکنون روشهای فراوانی به منظور بالا بردن PageRank ارائه شده است، که کوشیده ایم مهمترین آنها را در قالب 23 سوال گرد هم جمع نمائیم:

 

 

1- آیا از PageRank صفحه خود اطلاع دارید؟

مطمئنا مهمترین و جذاب ترین بخش ماجرا عددی ست که تحت عنوان PageRank برای صفحه مورد نظر ما در نظر گرفته شده است که از راه های مختلفی می توان به آن دسترسی پیدا کرد اما راحت ترین راه دسترسی به آن استفاده از Google Toolbar می باشد که به راحتی و با بازدید از صفحات مختلف Rank آنها را بصورت گرافیکی در اختیار کاربر قرار می دهد.

 

 


2-آیا از الگوریتم گوگل در تعیین عدد Page Rank با اطلاع هستید؟

اساسی ترین نکته ای که در رابطه PR می بایست بدانیم این است که مبنای گوگل در محاسبه PR سایت و آدرس Domain نیست و همانطور که از عنوان PageRank می توان استنباط کرد این صفحه و محتویات آن است که برای گوگل اهمیت دارد و امتیاز دهی بر مبنای سایت و نام آن صورت نمی گیرد. از این گذشته مطمئنا دانستن شیوه محاسبه عدد PR در تصمیمات ما در بهبود شرایط سایت بسیار موثر خواهد بود این شیوه همانطور که بارها گفته شده است بر اساس یک فرمول قدیمی محاسبه می شود:

  PR(U) = (1-d) + d * sumV(PR(V)/N(V)) که در آن PR(U) عددی ست که بدنبال آن هستیم، D یک ضریب ثابت تناسب با مقداری در حدود 0.85 است و قسمت  sumV(PR(V)/N(V))هم به مجموع PageRank صفحاتی که به صفحه مورد نظر ما لینک داده اند تقسیم بر تعداد لینک های موجود در آنها اشاره دارد. که با اینکه فرمول کاملا سر راست و ساده ای ست اما بعلت نمایش نتیجه به صورت یک عدد صحیح نمی توان جزئیات را در آن مشاهده کرد. مثلا صفحه ای که با فرمول فوق دارای رتبه  3.75 می شود با صفحه ای که دارای رتبه 3.01 است هر دو داری Rank سه می باشند.

 

 


3- آیا از Index شدن صفحات خود در گوگل با خبر هستید؟

زیر نظر گرفتن تمامی صفحات و لینک های سایت و اطمینان از ثبت کلیه صفحات توسط گوگل یکی از مهمترین وظایف یک Web Master محسوب می شود. یکی از بهترین راه های ثبت صفحات در گوگل استفاده از تولبار گوگل و انتخاب Cached Snapshot of Page از گزینه PageRank می باشد که بدین ترتیب نسخه ای از صفحه مورد نظر در گوگل ثبت می شود. البته در بیش از 99 درصد اوقات این کار به سرعت هرچه تمام تر توسط روبات های جستجو گر گوگل و بصورت خودکار صورت گرفته است.

4-آیا صفحات بیشتری برای افزایش PageRank خود ساخته اید؟

همانطور که گفته شده گوگل برای رتبه دادن به به یک صفحه از لینک هایی که دیگر سایتها به صفحه اصلی داده اند استفاده می کند. حال اگر این لینک توسط صفحات داخلی خود یک سایت به صفحه مورد نظر داده شود می تواند در این رده بندی موثر واقع شود. پس به جای استفاده از مطالب بلند و یک پارچه بهتر است آن را به چند بخش با لینک های داخلی تقسیم کنیم. البته این ماجرا معایبی نیز دارد که در ادامه خواهد آمد.

 

 

5-آیا از PageRank خود مراقبت می کنید؟

 

 

گفتیم که گوگل برای استفاده از لینکی که در یک صفحه قرار دارد به آدرس آن صفحه و اصطلاحا Domain آن کاری ندارد پس ما می توانیم برای لینک به یک صفحه مشخص از صفحات داخلی وب سایت خودمان نیز استفاده کنیم اما این کار حکم یک چاقوی دو لبه را دارد چرا که اگر این کار را به شیوه معمولی و ساده با قرار دادن یک لینک مشابه لینک های خارجی انجام دهیم اثری کاملا معکوس داشته و موجب سقوط PageRank صفحه نیز می گردد. برای آنکه از مزیت این روش بهره گیریم و در عین حال مشکلی از لحاظ رتبه برای صفحه مورد نظرمان پیش نیاید دو روش وجود دارد که یکی استفاده از کد "nofollow" در لینک مذکور است بدین صورت که اگر بعنوان مثال قصد لینک دادن به صفحه Home.html را در صفحات داخلی داریم در کد HTML آن صفحه به این صورت عمل می کنیم:    

 

 

روش دوم که از روش اول کاملا ساده تر است استفاده از لینک بصورت یک متن غیر قابل کلیک شدن است بدین معنی که نشانی صفحه مورد نظر را بدون آنکه به فرم Hyper Link در بیاید یادداشت می کنیم.

6-آیا بالاترین PageRank خود را در راستای بهبود آن مدیریت می کنید؟

بدون شک در میان صفحات انبوه یک وب سایت برخی از صفحه ها از اهمیت بیشتر و PageRank بالاتری برخوردارند که این معمولا شامل صفحه Home Page سایت می گردد اما طبق روشی که در دو مورد بالا به آن پرداختیم برای بهبود هرچه بیشتر رتبه این صفحات بهتر است به دو نکته توجه کنیم نکته اول اینکه از صفحات داخلی دارای Rank کمتر حتما به صفحه اصلی لینک بدهیم و دوم اینکه تعداد لینک های موجود در صفحه اصلی را به حداقل ممکن محدود نمائیم.

 

 


7-چند نفر و چه کسانی به شما لینک داده اند؟

این یکی از سوالات اصلی در تعیین استراتژی جهت بالا بردن Rank صفحات محسوب می شود. برای اینکه به صفحاتی که به صفحه مورد نظر ما لینک داده اند دست پیدا کنیم می توانیم از خود گوگل استفاده کنیم بدین صورت که در باکس جستجوی آن عبارت Link:http://www.your page.com را می نویسیم که با این کار لیست مورد نظر ما به نمایش در می آید. البته این لیست شامل همه صفحات لینک داده به ما نمی باشد و کاملا بر اساس Rank صفحه لینک دهنده و تعداد لینک هایی که در آن صفحه موجود است مرتب شده است. یکی از نکات جالب موجود در این لیست وجود موارد متعددی از خود سایت مادر است که تاکید مجددی بر تمرکز گوگل بر محتویات درونی صفحه و عدم توجه به Domain آن می باشد. تاثیر مستقیم این روش یافتن وب سایت هائی ست که در این لیست در بالاترین رتبه جای گرفته اند و در نتیجه در Rank ما بیشترین تاثیر را دارند که بدین صورت می توان به قرار دادن لینک بیشتر در سایت های مشابه برای بالا بردن هرچه بیشتر Rank اقدام کرد.

 

 

8- آیا به اندازه کافی از کلمات کلیدی در صفحه خود استفاده کرده اید؟

این تکراری ترین روش در بهبود PageRank، اتفاقا یکی از بهترین روش ها محسوب می شود در اینجا همانطور که می دانید می بایست کلمات کلیدی مرتبط با صفحه پیش رو را در جای مناسب خود قرار دهید که مناسب ترین جا در صفحه، مطمئنا چند خط و پاراگراف اول آن می باشد چرا که ربات های جستجو گر گوگل بلافاصله آن را می یابند و Index می نمایند. بعنوان مثال به چند خط اول همین مقاله توجه کنید در اینجا کلیدی ترین واژه های مرتبط با این مبحث نظیر : PageRank (به هر دو صورت متصل و جدا از هم)، راه های افزایش PageRank، شیوه امتیاز دهی گوگل  و چند واژه کلیدی دیگر در متن گنجانیده شده اند که در بهبود رتبه این صفحه و Index شدن واژه های کلیدی آن نقش موثری را ایفا خواهند کرد.
در ادامه دیگر روش های بهبود PageRank را با هم مرور خواهیم کرد.

 

 

9-  آیا کلمات کلیدی خود را مداوم چک می کنید؟

از نکات برتر موجود در موتور جستجوی گوگل تازه به تازه شدن کلمات کلیدی ثبت شده از تمامی صفحات به صورت ماهیانه است بدین صورت که گوگل هر ماه اقدام به ایندکس کردن مجدد تمامی کلمات کلیدی که از صفحات مختلف جمع آوری کرده است می کند و این می تواند منجر به یافت شدن موارد جدید توسط گوگل در صفحات مختلف گردیده و در جایگاه شما تاثیر منفی شدیدی بگذارد پس یکی از وظایف اصلی هر Webmaster  چک کردن ماهیانه جایگاه کلمات کلیدی خود در گوگل است. یکی از بهترین روش های اطلاع از جایگاه ماهیانه کلمات کلیدی شما در گوگل استفاده از نرم افزار فوق العاده Web CEO می باشد این نرم افزار که دارای یک نسخه رایگان نیز می باشد می تواند رتبه کلمات کلیدی شما در نتایج جستجو را بطور مداوم نشان دهد. امکاناتی که این نرم افزار فوق العاده در اختیار شما می گذارد بسیار فراتر از مورد گفته شده است، برای اطلاع از ویژگی های  این نرم افزار به صفحه ویژگی های اصلی CEO مراجعه کنید.

 

 


10- آیا به تگ های title بهمراه h1 و h2 اهمیت می دهید؟

یکی دیگر از موارد مهم در رابطه با رتبه یک سایت تگ های سه گانه title، h2 و h1  است که با اینکه همگان از اهمیت آن ها با اطلاع هستند اما غالبا فراموش می گردند. این تگ ها می بایست توضیف کوتاه و در عین حال کاملی از منظور اصلی صفحه و عناوین هر قسمت ارائه دهند چرا که این سه تگ از اولین مواردی هستند که توسط ربات های جستجوگر، ایندکس می گردند که این خود به روشنی بر اهمیت آنها تاکید دارد.

 

 


11- آیا از تگ META برای توصیف محتوای سایت خود استفاده می کنید؟

یکی دیگر از موارد موثر در توصیف سایت و یافت شدند آن توسط موتورهای جستجو استفاده از تگ META می باشد. در حقیقت اولین قدم در شناساندن سایت استفاده از این تگ می باشد چرا که موتورهای جستجو برای توصیف سایت شما در نتایج جستجو از این تگ استفاده می کنند که البته میزان اهمیتی که جستجو گرها برای این تگ قائل هستند کاملا به نوع موتور جستجو بستگی دارد که در مورد گوگل و PageRank نمی توان اهمیت فوق العاده ای برای آن قائل شد. در مجموع دو نوع تگ META وجود دارد که شامل Description tag و KEYWORDS tag می باشد که اولی توصیف کوچکی از سایت است و دومی شامل کلمات کلیدی موجود در صفحه می باشد. در هنگام نوشتن این تگ ها می بایست از قرار دادن فاصله بین هر واژه و همچنین از نوشتن کلمات با حروف بزرگ بطور کامل پرهیز کرد.

 

 


12- آیا نام تمامی صفحات شما به یک صورت نوشته شده اند؟

گذشته از اهمیتی که تعیین نام صفحات برای شناخته شدن توسط جستجوگرها دارد استفاده از حروف یکسان کوچک یا بزرگ برای تمامی قسمت های یک URL از اهمیت ویژه ای برخوردار است بدین معنی که کلمه ای که در ادامه یک آدرس و پس از .com نوشته می شود می بایست با ابتدای آدرس همحوانی داشته باشد چرا که در شناسائی URL ها، گوگل یک جستجوگر Case Sensitive است و بعنوان مثال برای گوگل دو آدرس www.example.com/ads وwww.example.com/ADS دو  آدرس متفاوت هستند که این موضوع را با چک کردن صفحات لینک داده شده به هر دو می توان تحقیق کرد. پس با متفاوت بودن شیوه نوشتاری دو صفحه مشابه، گوگل لینک های متفاوتی را برای هر کدام پیدا می کند و از این طریق PageRank متفاوتی را هم به آن دو اختصاص می دهد. در این قسمت چهار قانون سودمند وجود دارد :
1-همواره از حرف کوچک در نوشتن آدرس صفحه استفاده کنید
2-هنگامی که کاراکتر پس از .com و اسلش (/) تنها یک کلمه است نیازی نیست حرف اول آن را بزرگ بنویسید
3-هنگامی که چندین کلمه پس از اسلش (/) بصورت به هم چسبیده نوشته شده اند ابتدای هر کلمه را بزرگ بنویسید
4-در مورد اسامی خاص از فرم استاندارد آن که مورد قبول همگان است استفاده کنید همانند SQL

 

 

13-  آیا لینک های شما حاوی اسم صفحه ای که به آن لینک داده اید هستند؟

 

 

یکی از موارد معمول در تمامی وب سایت ها استفاده از کلمات کلی برای لینک ها می باشد بدین معنی که بجای آنکه به اسم دقیق صفحه ای که قصد لینک دادن به آن را داریم اشاره کنیم از کلماتی نظیر "اینجا" "اطلاعات بیشتر" و نظیر این استفاده می کنیم بعنوان مثال این جمله را فراوان دیده ایم که برای یافتن اطلاعات بیشتر پیرامون فلان موضوع اینجا را کلیک کنید که با این کار از دید گوگل ما به آن صفحه لینک نداده ایم بلکه اگر کسی به دنبال کلمه "اینجا" بگردد گوگل ما را به او نشان می دهد! علت این امر در آن است که مکانیزم گوگل در نگاه کردن به عباراتی ست که در انتهای تگ نوشته می شود و از این طریق اگر صراحتا به موضوعی که در آن صفحه حکم یک Keyword را دارد و در تگ title نوشته شده است اشاره نکنیم در حقیقت به صفحه لینک نداده ایم. پس بهتر است مثلا بنویسیم: برای یافتن اطلاعات کلی پیرامون فلان موضوع به فلان صفحه بروید.

14-  آیا گوگل را در یافتن محتوای دینامیک یاری می دهید؟

 

 

استفاده از محتوای دینامیک به استانداردی معمول در صفحات اینترنتی تبدیل شده است امری که لزوم نوشتن صفحات جداگانه برای هر قسمت را از میان برده است. اما در این میان و مخصوصا در سایت های بزرگ با محتوای بسیار زیاد، بخش جداگانه ای برای جستجوی محتوا به صورت کامل و جزء به جزء در نظر گرفته شده است که با نوشتن عبارت مورد نظر می تواند محتوای مورد نظر کاربر را از میان صدها داده مختلف فیلتر نموده و به صورت صفحاتی جداگانه به نمایش بگذارد، صفحاتی که در حقیقت وجود خارجی نداشته و تنها برای نمایش به کاربر ساخته شده اند. این صفحات و موارد مشابه آن برای گوگل و تقریبا تمامی جستجو گرها غیر قابل مشاهده است و طبیعتا توسط آنها ایندکس نمی گردد و بدین ترتیب، PageRank صفحات موجود در سایت از لینک های مفیدی که از این قسمت بدست می آید کاملا بی نصیب می گردند .
برای رفع این مشکل می بایست محتوای ایندکس شده تمامی صفحات موجود در سایت را به فرم یک لینک مجزا و با هایپر لینکی مشابه عنوان صفحه در درون این بخش قرار داد تا موتورهای جستجو با رسیدن به این قسمت تمامی لینک های آن را نیز به ایندکس خود اضافه کنند.

15- آیا شیوه لینک دادن از طریق تصاویر را می دانید؟

 

 

یکی از روش های قرار دادن لینک در صفحات دیگر استفاده از تصاویر است، تصاویری که معمولا بدون هیچ المان اضافی به صفحه مورد نظر شما لینک می باشند. اما این شیوه لینک دادن تنها در صورتی سودمند خواهد بود که در ساختار کد نویسی آنها از تگ های alt و title استفاده شده باشد چرا که جستجوگرها در ایندکس کردن تصاویر تنها به محتوای این دو تگ وابسته هستند. در مورد تصاویر بدون لینک نیز می بایست حتما از تگ
استفاده نمود (البته شیوه استفاده از این تگ ها را به راحتی در منابع کد نویسی می توان پیدا نمود)

16- آیا به شیوه های فریبنده افزایش سریع PageRank اطمینان می کنید؟

کسب و کار تازه ای که کلاهبرداران اینترنتی برای کسب سود بیشتر در پیش گرفته اند، فریب کاربران تحت عناوینی چون افزایش سریع PageRank می باشد، شیوه ای که با دریافت وجه از اشخاص اقدام به قرار دادن لینک آنها در سایت های مجتمعی که به همین منظور ساخته شده اند کرده و با ازدیاد صفحات مشابه سعی در فریب گوگل در افزایش رتبه سایت دارند. شیوه دیگری که کارکردی مشابه مورد قبل دارد اختصاص یک پیکسل از یک وب سایت شناخته شده به یک لینک مشخص است، بطوریکه آن لینک حتی دیده نیز نمی شود. هر دوی اینها از موارد خلاف گوگل و مشمول "Death Penalty" از آن شده و حتی ممکن است به Ban شدن سایت های مشمول این مورد نیز منجر شود. پس برای جذب لینک بیشتر به صفحه خود از محتوای جذاب و کاربر پسند استفاده کنید نه از روش های تقلب و کپی کاری.

 

 

17- آیا به معایب استفاده از Frame ها در سایت خود واقف هستید؟

با اینکه استفاده از Frame ها در سایت های بزرگ مدتها ست که منسوخ گشته است اما همچنان نشان آن را در وب سایت های ایرانی به وفور می توان یافت در این روش طراح سایت با چند بخش کردن یک صفحه و پنهان نمودن آدرس سایت اصلی، اقدام به نمایش محتوای یک سایت خاص بدون نشان دادن URL آن می کند، که البته همیشه هم قصد مغرضانه و تقلب کارانه ای در کار نیست، اما نکته ظریف در این ماجرا این است که موتورهای جستجوی بزرگ و از جمله گوگل، محتوای استفاده شده در قالب Frames را کاملا نادیده می گیرند و این می تواند به ایندکس نشدن کل محتوای یک سایت بیانجامد. البته راه حل های نصفه و نیمه ای برای این موضوع وجود دارد که از میان آنها می توان به استفاده از Meta Tag ها و همچنین بهره گیری از تگ no frames اشاره کرد که این آخری در حقیقت همان متنی ست که طراح Frames برای اشخاصی که قادر به دیدن Frame ها نمی باشند در نظر گرفته است غافل از اینکه این متن کوچک تنها چیزی ست که توسط روبات های گوگل ایندکس می گردد.

 در مجموع بهتر است از Frames در سایت خود استفاده نکنید.

 

 

18- آیا برای صفحات مبتنی بر Flash از یک جایگزین HTML استفاده می کنید؟

صفحات زیبای Flash یکی از بزرگترین عوامل جذب کاربران به محتوای داخلی سایت است، اما حقیقتی نچندان شیرین در پس این ماجرا نهفته است و آن هم اینکه این صفحات Flash برای اکثر موتورهای جستجو غیر قابل مشاهده هستند و این برای سایت هایی که کاملا بر مبنای Flash بنا گردیدند به معنای یک فاجعه بزرگ است. راه حل در استفاده از یک صفحه HTML جایگزین برای تمامی محتویات Flash سایت است که از لحاظ محتوائی کوچکترین تفاوتی با بخش مذکور نداشته باشند.

 

 

19- آیا از include file ها برای کدهای Java Script خود استفاده می کنید؟

استفاده از Java Script ها برای نمایش محتوای دینامیک و منوهای کشوئی زیبا یکی از معمول ترین نکات طراحی در سالهای اخیر محسوب می شود اما نکته مهم در رابطه با این کدها ایندکس نشدن آنها توسط اغلب موتورهای جستجوست و حتی در مواردی که این بخش ها توسط موتور جستجو ثبت می گردد، بعلت زمان زیادی که روبات جسجوگر به این قسمت اختصاص می دهد این ریسک وجود دارد که محتوای اصلی سایت توسط آن دیده نشود. راه حل در استفاده از include files و جدا سازی محتوای Java Script از دیگر مطالب سایت است بگونه ای که روبات جستجوگر مشکلی در دستیابی به محتوای اصلی سایت پیدا نکند.

 

 

20- آیا محصولی برای عرضه به سایت های دانلود رایگان دارید؟

همانطور که گفته شد موثرترین المان در بالا بردن Rank یک صفحه میزان لینکی ست که از دیگر صفحات به صفحه مذکور داده می شود یکی از بهترین روش های بالا بردن میزان لینک، ثبت کردن لینک دانلود در سایت های دانلود می باشد که از آن طریق و با ثبت نرم افزارهایی که بیشترین تقاضا را برای دانلود دارند می توانید تعداد کثیری از لینک ها را به سمت صفحه خود جذب کنید، که البته پشتیبانی از پهنای باند بالا برای Host، یکی از ملزومات اولیه این روش می باشد

 

 

21- آیا از قانون 101 کیلوبایت، با خبر هستید؟

بعنوان یک قانون همیشگی به خاطر داشته باشید که هیچگاه نمی بایست حجم هیچکدام از صفحات سایت بیش از 101 کیلوبایت باشد چرا که روبات های جستجوگر گوگل هیچگاه از این رقم در ایندکس کردن یک صفحه خاص جلوتر نمی روند، موضوعی که می توان با مشاهده صفحات Cache شده گوگل  از یک سایت حجیم، آن را تحقیق کرد. پس در کل بهتر است بجای استفاده از صفحات طولانی از چندین صفحه کوچک و مختصر استفاده کنیم.

 

 

22- آیا از فایل Robots.txt به صورت صحیح استفاده می کنید؟

یکی از راه های هدایت موتورهای جستجو به سمت محتوای مورد نظر، استفاده از فایل Robots.txt است. این فایل معمولا اولین جائی ست که یک روبات جستجوگر به محض رسیدن به یک URL به آن مراجعه می کند و روبات برای یافتن آن عبارت robots.txt را بلافاصله پس از پایان URL قرار می دهد بعنوان مثال برای آدرس example.com/shop/index.html روبات به دنبال آدرس example.com/robots.txt می گردد. این فایل متنی شامل دو یا سه گزینه کاملا مشخص است که بصورت ستونی در زیر هم قرار می گیرند. در این فایل User-agent نشان دهنده نام جستجوگر مورد نظر است که اگر در مقابل آن * درج شود یعنی همه جستجوگرها علاوه بر این متغیر Disallow نشان دهنده آدرسی ست که جستجوگر مشخص شده در قسمت قبل نباید ایندکس نماید که بدین ترتیب می توان محل های مورد نظر وب مستر را از دید موتورهای جستجو مخفی کرد. البته این روش آنچنان که در نگاه اول به نظر می رسد کارا و عملی نیست و استفاده از این روش برای پنهان کردن یک فایل امر چندان عاقلانه ای نیست. اما یک کاربرد عملی این فایل در مواردی ست که با استفاده از روش Redirect اقدام به لینک دادن به سایت های دیگر نموده ایم و بوسیله فایل robots.txt موتورهای جستجو را از ایندکس کردن محتوای فایل Redirect باز می داریم که این می تواند به عدم ایجاد لینک غیر مرتبط کمک فراوانی بنماید.

 

 

23- آیا از Redirect در آدرس صفحه خود بصورت صحیح استفاده کرده اید؟

بسیار پیش آمده است که با نوشتن آدرس یک سایت به صورت معمول، با لود شدن صفحه مورد نظر، آدرس URL آن نیز تغییر می کند بعنوان مثال آدرس www.Example.com در جریان لودینگ به www.Example.com/en/index.html تبدیل می شود، این تغییر از مواردی ست که اگر بصورت صحیح کد نویسی نشده باشد توسط گوگل شناخته نشده و گوگل فرض می کند که در صفحه Example.com هیچ محتوائی وجود ندارد. بنابراین می بایست کد نویسی صحیح در این روش اتخاذ شود که روشهای مختلف این کد نویسی در زبان های مختلف برنامه نویسی را می توانید از این قسمت مشاهده کنید.

روش های اشاره شده در این مقاله مطمئنا تنها راه های دستیابی به PageRank بالاتر نیستند اما در بهبود رتبه صفحات و پرداختن به نکات ریزی که معمولا فراموش می شوند نقش مهمی را ایفا می کنند و امید است با پرداختن به این ظرائف از حضور در دنیای مجازی بهره بیشتری ببریم. دیدگاه خود را بیان کنید
تعدادی از بهترین ها

RSS

آرشیو

بازدید روز

۱۹۴

بازدید دیروز

۱۸۰

بازدید ماه

۲۰۴۴

بازدید کل

۱۸۶۷۷۱۰

افراد آنلاین

۴

نام سايت: siteg.ir
الکسای جهانی :
میزان تغیرات :
الکسای ایران :

1  
2 A B C
3 D E F
4 G H I
5 J K L
5 J K L
6 M N O
7 P Q R S
8 T U V
9 W X Y Z
*
0 +
0 +
0 +
0 +
#

آدرس دفتر مركزی :

تهران - فلکه دوم صادقیه - ابتدای خیابان آیت ا... کاشانی - جنب درمانگاه ابن سینا - مجتمع سبحان - طبقه 6 - واحد 33

ساعت کار شرکت از ساعت 9 الی 17

واحد فروش - خانم راد :     02144050905

واحد آموزش - خانم لطفی  :     02144048747

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت سنارایانه یکتا محفوظ می باشد.