سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

طراحی سایت,طراحی وب سایت,طراحی وب,طراحی وبسایت,خدمات طراحی سایت,طراح سایت سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

شرکت طراحی سایت و وب سایت سنادیتا 02144050905 | تفاوت در طراحی سایت و خدمات بهینه سازی وب سایت | سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

  • طراحی سایت ریسپانسیو- شرکت طراحی سایت سنادیتا
  • بهینه سازی و سئو طراحی سایت
  • سنادیتا ارئه دهنده موفقیت نهایی در طراحی سایت

چگونه توسط موتورهای جستجو ديده شويم؟

شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ | 00:00641 بازدید

 

 

 

 

تحقیقات و بررسی‌هایی که در سال 2006 در حوزه جستجوهای اینترنتی انجام شد، نشان داد که 93 درصد از کاربران اینترنتی که با موتورهای جستجو مطلبی را جستجو می‌کنند، در صفحه نتایج به دست آمده از سرچِ موتور جستجو فقط همان صفحه اول را بررسی می‌کنند و نگاهی به صفحه‌های بعدی نمی اندازند. اگرچه درصدی از این کاربران کم سن هستند طوری که آنها را در این بررسی دخالت نداده‌ایم با این حال نتیجه همان است و کاربران در همان صفحه اول دنبال جوابشان می‌گردند.
به همین دلیل هم هست که اکثر وب‌سایت‌ها اصرار دارند که موقع نمایش نتایج سرچ در موتورهای جستجو، اسم و لینکشان جزو 10 گزینه اول باشد.استفاده از تکنیک search engine optimization) SEO) می‌تواند به گسترش شرکت‌های کوچک کمک کند و موقعیت‌های خوبی برای پیشرفت آنها فراهم کند. با در نظر گرفتن این چند نکته می‌توانید اسم و سایت خود را در رده‌های اول نتیجه سرچ کاربران قرار دهید:

 

 

1- اولویت‌ها را مشخص کنید
اول هدفتان از جستجو را به طور دقیق برای خودتان مشخص کنید و اولویت‌هایتان را در این کار درجه بندی کنید. به تدریج هم با بررسي جستجوهاي بازديدكنندگان، آنها را اصلاح می‌کنید: هدفتان ارائه اطلاعات کدام محصول یا چه جور خدماتی هست؟ قرار است که کاربران و بیننده‌های سایت چه خدماتی بگیرند، خرید کنند، یا فقط مطالعه کنند و اطلاعاتی کسب کنند؟ حالا بر اساس چنین اطلاعات و دورنمایی که دارید، ببینید که چه طور می‌توانید خودتان را در صدر لیست نگه دارید؟ مثلاً کارشناسان گوگل بررسی می‌کنند که کاربران اکثراً چه واژه‌های کلیدی را در جستجو به کار می‌برند و بیشتر استفاده می‌کنند و غیره.

2 - کلمات کلیدی را پیدا کنید
معمولاً دریک تجارت، محصولات و خدمات همان طوری معرفی و تبلیغ نمی‌شوند که مشتریان آنها را می شناسند. در این میان ابزارها، شیوه‌ها و برنامه‌هایی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند تا بهترین واژه‌ها و عبارات را برای SEO برای خودتان پیدا کنید. با خدمات رایگان AdWords Keyword Tool که شرکت گوگل ارائه می‌کند به راحتی و سریع می‌توانید یک تخمین کلی از واژه‌های رایجی که کاربران در جستجویشان به عنوان کلمات کلیدی استفاده می‌کنند، به دست بیاورید.

این برنامه در اصل ابتدا برای بازارهای اینترنتی و فروشگاه‌های گوگل طراحی شده بود که کلمات و عباراتی کلیدی برای کاربرانی که خرید اینترنتی می‌کردند، تعیین کنند. اما کاربرد برنامه به این جا محدود نشد و این برنامه کاربردهای بیشتری هم پیدا کرد و در بخش‌هایی که جستجو بر پایه کلمات و عبارات بود، خیلی مفید واقع شد. این بحث تا حدی مهم و مفید است که برخی شرکت‌های بزرگ بخشی به عنوان «فهرست واژگان کلیدی کاربردی» دارند که بر اساس تعداد دفعاتی که کاربران این کلمات کلیدی و پرکاربرد را برای جستجو تایپ می‌کنند، و همچنین تعداد صفحات وِبی که در جواب آن عبارات در اینترنت برای آنها هست، امتیاز و رتبه ‌ای برای آن کلمه یا عبارت در نظر می‌گیرد.

3 - کلمات کلیدی را هوشمندانه انتخاب کنید
استفاده زیاد از فقط یک کلمه یا عبارت و به کار بردن واژه‌های نادرستی که مفهوم جستجوی شما را مشخص نمی‌کنند و به عبارتی راه به جایی نمی‌برند، باعث می‌شود که موتورهای جستجو تشخیص بدهند که این روش جستجو رسمی و صحیح نیست و کاربری شما را نادیده بگیرند. در اینجا چند نکته را برای شما آورده‌ایم تا به درستی از واژه‌ها استفاده کنید:
- هر صفحه را به یک واژه کلیدی و مترادف‌های آن اختصاص بدهید. زمانی که صفحه شما وحدت موضوعی (حول آن واژه کلیدی) داشته باشد، احتمال اینکه موتور جستجو صفحه شما را شناسایی و رونمایی کند خیلی بیشتر می‌شود.
- آن کلمه کلیدی را در آدرس HTML خود بگذارید و حواستان باشد که این آدرس، با فاصله‌ها و علامتگذاری‌هایش، بیشتر از 65 حرف نباشد.
- کلمات کلیدی را در هدينگ همه صفحات بگنجانيد. ضمن اينكه چندین بار در بینابین مطالب صفحه تکرار شوند. و بهتر هم است که در همان اوایل صفحه باشند؛ نه یکی دو خط آخر.
- در این صفحه لینک‌هایی تعبیه کنید که در رابطه با همین کلمات باشند و دقت کنید که در نوشتن متن این لینک‌ها از خود کلمه کلیدی استفاده کنید. مثلاً اگر کلمه کلیدی، رزومه است، متن لینک را این طور بنویسید: «راهنمایی‌هایی برای نوشتن رزومه». نه اینکه: «اینجا را کلیک کنید».
- هر موقع که توانستید، کلمات کلیدی را در آدرس URLتان بیاورید. حتی اگر آدرس URLتان به ظاهر بی‌معنی بشود (مثلاً www.domain.com/?page_hd=8).

 4- طعمه لینک بسازید
یک موقعیت خیلی خوب که می‌توانید داشته باشید، این است که محصول یا خدمات شما از سوی کسان دیگر و مثلاً در وبلاگ‌های پربیننده دیگر هم به صورت لینک نوشته شده باشد. مخصوصاً اگر لینکی وجود داشته باشد که همان کلمه کلیدی را دارد و با کلیک روی آن، صفحه‌ای از سایت شما باز می‌شود؛ این یک امتیاز عالی برای شماست.
- سعی کنید که اطلاعات جذاب، خواندنی و مفیدی در این صفحه‌ها وجود داشته باشد و طبق هدفی که در سایت خود دارید، محتوای این وبلاگ هم تا حدی غنی و مربوط به همان صفحه و سایت اصلی شما باشد. اگر این وبلاگ، این ویژگی‌ها را ندارد و مفید نیست، کلمه کلیدی و لینک سایت خود را در وبلاگ‌ها، صفحه‌ها یا مقاله‌های دیگر هم بگذارید. این کار را با شبکه‌های اجتماعی (social networks) هم به راحتی می‌توانید انجام دهید. این را هم بگوییم که موتورهای جستجو عاشق وبلاگ ‌ها هستند؛ پس حتماً این کار را انجام دهید.

- عباراتی برای تبلیغ محصول یا خدماتی که می‌دهید به همراه لینکی که همان کلمه کلیدی در آن به کار رفته و به سایت شما می‌رسد، را در سایت‌های اجتماعی و گروهی پربیننده بگذارید. بهتر است که مستقیماً هم با اشخاصی که این وبلاگ‌ها و سایت‌ ها را مدیریت می‌کنند در ارتباط باشید.
- وقتی سایت‌های دیگر قبول می‌کنند که لینک سایت شما را در صفحه‌شان بگذارند، از آنها بخواهید که حتماً کلمه کلیدی را در آدرس لینک به کار ببرند.

5 - موتورهای جستجو را با وب‌سایت خود آشتی دهید
وقتی موتور جستجو به دنبال صفحه‌هایی در جواب جستجوی یک کاربر می‌گردد، معمولاً مهم است که این کلمه کلیدی در چند سطر اول سایت (یا وبلاگ یا ...) که می‌خواهد به عنوان جواب ارائه دهد آمده باشد. پس سعی کنید اصلاً با انبوه فلَش و Ajax و غیره سایت خودتان را شلوغ نکنید؛ چون تا حد زیادی احتمال شناخته شدنتان توسط موتور جستجو را پایین می‌آورد. باز هم ترفندهایی هست که می‌تواند احتمال شناخته شدن شما توسط موتور جستجو را بالا ببرد.

گوگل این چند مورد دیگر را آورده است:
- از یک مرورگر متنی مانند Lynx استفاده کنید که تا حدی متوجه نحوه سایت‌یابی این موتورهای جستجو، و اینکه چطور سایت شما را پیدا می‌کنند، شوید. یا در قسمت مشاهده‌گر lynx آدرس URL خودتان را بگذارید تا متوجه شوید که صفحه با Lynx چه طور دیده می‌شود.
- مطمئن شوید که سایت شما دو یا چند مورد از یک متن و محتوا یا URLهایی که به یک صفحه ارجاع می‌دهند را نداشته باشد.
- یک نقشه سایتِ XML بسازید و آن را برای موتورهای جستجو بفرستید. به این ترتیب آنها لیستی از URLهایی از سایت شما، که می‌خواهید نمایش داده شوند، خواهند داشت.

پیگیر باشيد
خیلی مهم است که هر هفته به طور منظم وقت بگذارید و حواستان به موقعیت سایتتان در گوگل باشد. کلمات کلیدی را مرور یا به‌روز کنید و به دنبال فرصت‌های بیشتر و بهتر لینک‌گذاری و تبلیغ سایت خود باشید. این را هم در نظر بگیرید که اکثر رقبای شما هم این اطلاعات پایه را دارند و آنها نیز سعی می‌کنند این نکته‌ها را رعایت کنند.


دیدگاه خود را بیان کنید
تعدادی از بهترین ها

RSS

آرشیو

بازدید روز

۳۵۷

بازدید دیروز

۱۸۲

بازدید ماه

۶۰۰۱

بازدید کل

۱۸۶۷۷۱۰

افراد آنلاین

۲

نام سايت:
الکسای جهانی :
میزان تغیرات :
الکسای ایران :

1  
2 A B C
3 D E F
4 G H I
5 J K L
5 J K L
6 M N O
7 P Q R S
8 T U V
9 W X Y Z
*
0 +
0 +
0 +
0 +
#

آدرس دفتر مركزی :

تهران - فلکه دوم صادقیه - ابتدای خیابان آیت ا... کاشانی - جنب درمانگاه ابن سینا - مجتمع سبحان - طبقه 6 - واحد 33

ساعت کار شرکت از ساعت 9 الی 17

واحد فروش - خانم راد :     02144050905

واحد آموزش - خانم لطفی  :     02144048747

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت سنارایانه یکتا محفوظ می باشد.