سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

طراحی سایت,طراحی وب سایت,طراحی وب,طراحی وبسایت,خدمات طراحی سایت,طراح سایت سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

شرکت طراحی سایت و وب سایت سنادیتا 02144050905 | تفاوت در طراحی سایت و خدمات بهینه سازی وب سایت | سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

  • طراحی سایت ریسپانسیو- شرکت طراحی سایت سنادیتا
  • بهینه سازی و سئو طراحی سایت
  • سنادیتا ارئه دهنده موفقیت نهایی در طراحی سایت

استانداردهای یک سایت تبلیغاتی موفق

دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ | 00:00591 بازدید

 استانداردهائی كه یك سایت تبلیغاتی باید داشته باشد:

۱ ـ سایت را از لحاظ رقابتی مورد ارزیابی قرار دهید: دقت كنید مدیر سایت، فاكتور رقابت را چگونه در سیاست سایت لحاظ كرده است. در بعضی از سایت‌ها در صفحه اول فقط آگهی‌های ویژه عكسدار به نمایش درمی‌آیند. این یعنی مدیر سایت به شما اجازه نمی‌دهد قابلیت سایت را با یك آگهی رایگان بسنجید. شما برای سنجش قابلیت سایت مجبور به پرداخت وجه هستید. شما مجبور به معامله‌ای هستید كه اجازه بررسی كیفیت محصول به شما داده نمی‌شود. فراموش نكنید ۶۲ درصد بازدید آگهی‌ها در صفحه اول سایت خلاصه می‌شود. شاید در بالای نتایج جستجو در مورد محصول تولیدی باشید، ولی فراموش نكنید اكثر بازدید كنندگان، جنس مورد نظر خود را در صفحه اول سایت جستجو می‌كنند و حوصله تایپ كلمه و نگاه كردن به نتایج جستجو را ندارند. شانس شما زمانی افزایش می‌یابد كه بازدید كننده بتواند با كمترین كار، آگهی شما را ببیند. سایت‌هائی كه آگهی‌های رایگان را در صفحه اول نشان نمی‌دهند بیشتر به فكر درآمد هستند تا به فكر مشتریان! در این مورد كمی‌ فكر كنید.
قوانین سایت را مطالعه كنید و ببینید سایت اجازه درج چند آگهی را به یك نفر می‌دهد. اگر هیچ محدودیتی در این مورد وجود نداشته باشد، شانس شما برای حضور در صفحه اول بسیار پائین خواهد آمد. مثلا اگر یك نفر برای چندین محصول خود اقدام به درج چندین آگهی بكند و روزانه آنها را بروزرسانی كند آگهی شما به صفحات دوم، سوم و ... منتقل شده و بازدید آن به شدت كاهش خواهد یافت. تجربه ثابت كرده است، سایتی كه اجازه درج بیش از دو آگهی را نمی‌دهد بهترین سایت‌ از لحاظ امكانات رقابتی است.

۲ ـ سایت را از دیدگاه پیشتیبانی آنلاین بررسی كنید: اگر مدیر سایتی در ساعات پر بازدید سایت، آن‌لاین نباشد، معلوم می‌شود كه چندان علاقه‌ای به این كار ندارد و بی‌علاقگی مدیر، بیشتر نشان از عدم موفقیت سایت دارد. شما كه دوست ندارید در سایتی آگهی درج كنید كه موفق نیست! پشتیبانی آن‌لاین در ضمن نشان از صداقت مدیر سایت دارد و كار كردن با انسان‌های صادق نتایج مثبتی دارد. 

۳ ـ صفحه اول را به دنبال Page Rank جستجو كنید: اكثر سایت‌های موفق تبلیغاتی، در صفحه اول خود، پیج‌رنك سایت را درج می‌كنند. داشتن پیج‌رنك ۲ تا ۳ در كشور ما برای یك سایت تبلیغاتی خوب است. در مورد سایتی كه پیج‌رنك را در صفحه اول ندارد، شما مجبور به كسب اطلاعاتی از اینترنت هستید كه وقت‌گیر است. زیاد هم نمی‌توان به آمارهای ارائه شده در هر وب سایت اطمینان كرد. سایت‌های درج كننده پیج‌رنك ارزش زیادی به وقت شما قائل هستند، ارزش آنها را بدانید.

۴ ـ استاندارد تایید آگهی در كشور ما: زمان استاندارد برای تائید آگهی در كشور ما كمتر از ۸ ساعت می‌باشد. اگر در سایتی به درج آگهی پرداختید و بعد از ارسال آن، سایت به شما وعده دو روزه برای تائید آگهی داد، مطمئن باشید، مدیر وب سایت علاقه زیادی به كار خودش ندارد و بیشتر وقت خود را به كارهای دیگر اختصاص می‌دهد. همیشه سعی كنید كارهای خود را به افراد متخصص واگذار كنید.

۵ ـ ارسال دلیل حذف آگهی: اگر در سایتی به درج آگهی پرداختید (حتما قوانین سایت را مطالعه كنید سپس به درج آگهی بپردازید) و آگهی شما حذف شد، بدون اینكه ایمیلی دریافت كرده باشید، دیگر تلاش نكنید تا حتما در آن سایت آگهی داشته باشید. همیشه به خاطر داشته باشید، هر كلیك و بازدیدی از سایت سرمایه آن سایت است. اگر مدیر سایت قدر شما را نمی‌داند، پس با قوانین اینترنت آشنایی ندارد. كار با افراد قدر ناشناس نتیجه‌ای ندارد، سایت دیگری را انتخاب كنید.

۶ ـ تعطیل نكردن سایت در روزهای تعطیل: صبح یك روز تعطیل به مدیر سایتی كه نظر شما را جلب كرده است، یك ایمیل ارسال كرده و سوالی از ایشان بپرسید و بخواهید تا از طریق ایمیل جواب شما را بدهند. اگر در كمتر از ۴ ساعت جواب ایمیل خود را نگرفتید، از خیر این سایت بگذرید. بزرگترین مزیت اینترنت نبود تعطیلی در آن است. اگر مدیر سایتی، در روزهای تعطیل، سایت را به حال خود وا بگذارد مطمئنا در تعطیلات نوروز مشكلات زیادی گریبانگیر شما خواهد بود. در اینترنت تعطیلی نداریم!

۷ ـ سایت را در مورد كلمات مغایر با فرهنگ كشور بررسی كنید: تیتر آگهی‌های سایت را ارزیابی كنید، اگر متوجه یك آگهی شدید، كه تیتری مغایر با عرف و فرهنگ كشور ما دارد از خیر درج آگهی در این سایت بگذرید. مثلا یك آگهی با عنوان ازدواج موقت در یك سایت دیدید. آیا دوست دارید در این سایت با مردی رقابت كنید كه می‌خواهد زنان بیوه را صیغه كند؟ آیا رقابت كردن با چنین فردی، از ارزش شما و محصول شما نمی‌كاهد؟ درست است كه صیغه كردن كاری شرعی است ولی عرف جامعه ما با این كار مشكل اساسی دارد. به یاد داشته باشید، ملاك سنجش خدمات و محصولات شما در اینترنت، رقیبان شما هستند.

۸ ـ سایت را از لحاظ آگهی‌های مرده بازبینی نمایید: به قسمت جستجوی سایت تبلیغاتی رفته و كلمه‌ای كلیدی در مورد محصولی كه می‌خواهید آگهی آن را درج كنید، جستجو كرده و نتایج را به صورت موشكافانه بررسی كنید. آیا در بین نتایج، تبلیغی هست كه تاریخ آن گذشته است؟ آیا تبلیغی هست كه سایت آن بسته شده است؟ كلا آیا تبلیغی هست كه مرده باشد؟ یكی از بزرگترین مشكلات پیشرفت آگهی در هر سایت، آگهی‌های مرده آن سایت است. شما باید در این سایت با یك آگهی كه هیچ ارزشی ندارد رقابت كنید. مثلا شما می‌خواهید آگهی فروش یك فیلم را به قیمت ۲۰۰۰ تومان در سایت ثبت كنید. یك آگهی مرده در مورد همان فیلم، در سایت هست كه قیمت همین فیلم را ۱۰۰۰ تومان اعلام كرده است. مشتری شما این آگهی را نیز خواهد دید. نتیجه چه خواهد شد؟ مشتری شما آن آگهی مرده را دنبال خواهد كرد، ولی به نتیجه نرسیده و در عین حال، از خیر خرید از شما نیز خواهد گذشت. او فكر خواهد كرد، اگر از شما خرید كند، متضرر خواهد شد. پس سعی نكنید با آگهی‌های مرده رقابت كنید. در مورد چنین آگهی‌هایی می‌توانید با مدیر سایت مكاتبه كنید.

۹ ـ لینك‌های سایت آگهی را در وبلاگ‌ها دنبال كنید: اگر سایتی نظر شما را جلب كرد و پیج‌رنك خوبی‌ هم داشت. به گوگل سربزنید و در قسمت جستجو چنین تایپ كنید link:siteaddress بجای siteaddress آدرس سایت را بدون http بنویسید و اینتر را فشار دهید. در میان نتایج، دنبال آدرس‌ وبلاگ‌ها بگردید. به همه وبلاگ‌ها سربزنید. بعضی از افراد اقدام به درج لینك سایت‌ آگهی، در وبلاگ كرده‌اند و هیچ مطلبی مفیدی هم در وبلاگ ننوشته‌اند، یا حتی پا را از این هم فراتر گذاشته، كدهایی را در وبلاگ‌ها قرار داده‌اند و از هر ۳۰ ثانیه، یك پنجره پاپ‌آپ بازدیدكنندگان وبلاگ را به سایت آگهی می‌برد و بدین ترتیب پیج‌رنك سایت آگهی بالا می‌رود. اما اگر در وبلاگ مطالب مفیدی‌ در مورد درج آگهی‌ بود و هیچ خبری هم از پنجره پاپ‌آپ نبود. این سایت یك امتیاز مثبت از شما می‌گیرد. وبلاگ بعدی را امتحان كنید.

۱۰ ـ خلاقیت مدیر سایت را در تایید یا عدم تایید آگهی بسنجید: اكثر سایت‌های تبلیغاتی در قوانین خود درج كرده‌اند كه درج دو آگهی با یك عكس امكان‌پذیر نیست. ولی مطمئن باشید عكس با لوگو فرق دارد اگر لوگوی سایت شما توسط یك متخصص طراحی شده است شما می‌توانید از آن در چندین آگهی خود استفاده كنید. اگر آگهی شما در این شرایط تائید شد كه مدیر سایت تبلیغاتی سواد بالائی در مورد اینترنت دارد. اگر تائید نشد، یك ایمیل به ایشان بفرستید و فرق عكس را با لوگو شرح دهید.

۱۱ ـ احترام به اطلاعات محرمانه مشتریان: بعضی از سایت‌های تبلیغاتی برای شناساندن خود، به افرادی كه در دیگر سایت‌های تبلیغاتی آگهی درج كرده‌اند، ایمیل ارسال كرده و از ایشان می‌خواهند تا آگهی خود را در سایت ایشان هم درج كنند. به قسمت بالای این ایمیل نگاه كنید. اگر آدرس اشخاص دیگر را هم كه این ایمیل را گرفته‌اند، مشاهده می‌كنید، از درج آگهی در سایت ایشان خودداری كنید. مدیر این سایت تبلیغاتی جزو كسانی كه اطلاعات محرمانه مشتریان را بی‌ارزش می‌داند، شاید در آینده اطلاعات دیگر شما را نیز بفروشد.

۱۲ ـ فریب ادعاهای دروغین ایمیل‌های تبلیغاتی را نخورید: در آینده مقاله‌ای در مورد طرز نوشتن آگهی و ایمیل خوب، خواهم نوشت. خوب و دروغ فرق زیادی دارند. یك سایت تبلیغاتی ایمیلی فرستاده بود و قول داده بود روزانه آگهی‌های درج شده را به بازدید ۲۰۰۰۰ نفر برساند!! من در سایت ایشان یك آگهی درج كردم و بعد از گذشت چند روز، كنتور آگهی من فقط ۳ را نشان می‌داد! ایمیلی به مدیر سایت ارسال كرده و چندین پیشنهاد برای بهترین شدن سایت‌شان دادم. اما هیچ عكس‌العملی از ایشان ندیدم. مدیران چنین سایت‌هائی با این كار تلاش می‌كنند، یك نام دامنه یا سایت خود را در مدت كوتاهی به شهرت برسانند، بعد آن را به دیگران بفروشند. تخصص ایشان سایت تبلیغاتی نیست. گول چنین افراد سودجوئی را نخورید و مواظب باشید تا به چنین افرادی كمك نكنید. اینها دنیا را فقط از پنجره منافع خود نظاره می‌كنند.

۱۳ ـ استانداردهای كشورمان در مورد كنتور آگهی: حداقل بازدید روزانه یك آگهی، ۲ بازدید در ۲۴ ساعت است. البته بعد از گذشت یك روز، اقدام به حذف یا ویژه كردن آگهی خود نكنید. بعد از گذشت ده روز از درج آگهی به كنتور آن نگاه كنید. اگر بیش از ۲۰ بازدید داشت كه سایت خوبی را برای درج آگهی انتخاب كرده‌اید و گرنه، مطمئن باشید كه مشتریان شما زیاد به این سایت سرنمی‌زنند و از ویژه كردن آگهی در این سایت خودداری كنید. بعد از گذشت مدت ۱ ماهه، آگهی خود را حذف كنید. خوب حالا فرض كنیم بازدید بیش از ۲ بار در روز بود. تجربه ثابت كرده است حداقل از هر ۷ بازدید آگهی، یك بازدید كننده به سایت شما مراجعه می‌كند. و حداقل از ۱۰ بازدید سایت، یك نفر اقدام به خرید محصول یا گرفتن خدمات از شما می‌كند. اگر این حداقل‌ها در مورد آگهی شما صدق نمی‌كند، چندین مورد را باید با دید تردیدآمیز بررسی كنید.
الف) اگر كنتور آگهی شما مثلا ۱۴ را نشان می‌دهد و هنوز هیچ كس به سایت مراجعه نكرده است (توجه داشته باشید كه برای بدست آوردن این آمارها، باید آگهی شما لینك‌دار باشد، هزینه درج لینك به مدت ۱ ماه چندان هم زیاد نیست، آن را بپردازید). تیتر آگهی خود را بررسی كنید. آیا تیتر آگهی با متن آگهی ارتباط كافی دارد؟ اگر تیتر نامربوط با متن آگهی انتخاب كرده‌اید مسلما آگهی شما نظر افرادی را جلب كرده است كه علاقه‌ای به محصول شما ندارند.
ب) اگر ۱۰ نفر به سایت شما مراجعه كرده و هنوز كسی اقدام به خرید نكرده است. متن آگهی را بررسی كنید. آیا متن آگهی با محصولات ارتباط كافی دارد؟ اگر در متن آگهی در مورد خدمات یا محصولات خود بزرگنمائی كرده‌اید، این بزرگنمائی، مشتری را در مورد خدمات شما مشكوك كرده است. متن آگهی را اصلاح كنید.
پ) اگر فاكتورهای بالا را به خوبی در تیتر و متن آگهی منظور كرده‌اید، دیگر می‌توانید به كار سایت مشكوك باشید. یا تنظیمات سایت به هم خورده است و كنتور آگهی‌ها در هر ساعت به صورت غیر‌واقعی افزایش می‌یابد (یك ایمیل به مدیر سایت بفرستید و این موضوع را اطلاع دهید). یا دست‌اندر كاران سایت كنتور را بالا می‌برند، كه نوعی از كلاهبرداری است (باز هم می‌توانید از طریق ایمیل علت را جویا شوید).

باید به عرض برسانم، محصولات جنسی به علت جلب نظر قشری وسیع، با این استانداردها سازگاری ندارند.
اگر همه حداقل‌ها در آگهی شما به نتیجه رسیده است. بعد از ۵ مورد فروش، مطمئن باشید بازار هدف خود را پیدا كرده‌اید. آگهی خود را در این سایت ویژه كرده و از سود بالای آن بهر‌ه‌مند شوید.

۱۴ ـ برای نوشتن آگهی‌های خوب از مدیر سایت كمك بگیرید: اگر هیچ نوع اطلاعاتی در مورد نوشتن آگهی ندارید یك ایمیل به مدیر سایت بنویسید و درخواست كمك كنید. ایشان به دلیل اداره سایت تبلیغاتی و دیدن كنتور آگهی‌ها و آشنایی با افرادی كه قادرند آگهی‌های خوب درج كنند، بهترین گزینه برای درخواست كمك هستند. ایشان قادرند بهترین پیشنهادها را به شما ارائه كنند تا بتوانید آگهی‌های خوب درج كنید.

۱۵ ـ اطلاعاتی در مورد پورتال یا سایت تبلیغاتی بدست بیاورید: گاهی شما برای درج آگهی بجای یك سایت، یك پورتال را انتخاب می‌كنید. پورتال و سایت با هم تفاوت دارند. باید به عرض برسانم كه پورتال مجموعه‌ای از چندین سایت است. برای تشخیص پورتال از سایت، به سایت گوگل رفته و چنین تایپ كنید:
site:siteaddress
بجای siteaddress آدرس سایت را بدون http و www وارد كنید مثلا برای بدست آوردن زیر سایت‌های بلاگفا تایپ كنید: site:blogfa.com
حال به نتایج حاصل نگاه كنید. در نتایج بدست آمده قسمت اول آدرس‌ها با همدیگر تفاوت دارند. یا در بعضی دیگر، قسمت اول مشترك و بعد از ممیز زیر سایت‌ها لیست شده‌اند. هماهنگی زیر سایت‌ها را با تخصص سایت تبلیغاتی بسنجید. بعضی پورتال‌ها زیر سایت‌هائی غیر تخصصی دارند كه این برای شما خبر خوبی نیست. پورتالی تبلیغاتی كه یك زیر سایت بازی بچه‌ها دارد، پیج رنك بالائی دارد در صورتی كه بالا بودن این پیج رنك، هیچ نفعی عاید آگهی شما نخواهد كرد. در نگاه اول هم سعی نكنید پورتال را محكوم كنید. پورتال‌هائی هست كه زیر سایت‌های غیرتخصصی دارند اما! با تبلیغات هدفمند، این ضعف را به نقطه قوت تبدیل كرده‌اند. مثلا یك پورتال تبلیغاتی، یك زیر سایت فوتبال نیز دارد (نقطه ضعف) به پورتال سر می‌زنید، مشاهده می‌كنید كه در حاشیه این زیر سایت، آگهی‌هائی مرتبط با فوتبال به نمایش درآمده‌اند كه تجربه ثابت كرده، قرار گرفتن آگهی‌ها در صفحه‌هائی كه با علاقه كاربر در ارتباط است بهترین نوع تبلیغات اینترنتی است (نقطه قوت). در حال حاضر هیچ پورتالی بدین شكل در كشور ما وجود ندارد. ولی این دلیل نمی‌شود كه در آینده از قابلیت چنین پورتالهائی غافل شویم.

۱۶ ـ لینك سایت یا وبلاگ‌های مرتبط با درج آگهی را در سایت جستجو كنید: مدیران سایت‌های تبلیغاتی كه علاقمند به كار خود هستند، حتما آدرس سایت یا وبلاگ‌هائی را كه مقالاتی در مورد نوشتن آگهی خوب دارند، در یك قسمت از سایت خود لیست می‌كنند یا كتابهائی در این مورد به مشتریان خود هدیه می‌دهند. حتما از این منابع استفاده كنید. مدیران سایت‌های تبلیغاتی متخصص یافتن مقالات خوب در مورد آگهی هستند. ایشان در فرصت‌های پیش آمده، اینترنت را جستجو و مقالات را مطالعه و بهترین مقالات را تشخیص داده و به صورت كتاب یا لینك سایت، در سایت خود درج می‌كنند. موتور جستجوی گوگل در امتیاز دادن به سایت‌ها، این فاكتور را در الگوریتم خود دارد. لینك‌های مفید در مورد آگهی، قادر است بر امتیاز مثبت هر سایت تبلیغاتی بیافزاید و بعد از مدتی در بالا بردن پیج‌رنك سایت تبلیغاتی، نقشی اساسی ایفاء كند.

۱۷ ـ امكان به روزرسانی آگهی: از امكان بروزرسانی آگهی در سایت مطمئن شوید. سایت‌هائی كه امكان بروزرسانی ندارند، قدرت رقابت را از شما می‌گیرند. شما قادر نیستند با فعالیت خود، جایگاه خود را در سایت بهبود ببخشید. اكثر سایت‌هائی كه امكان بروزرسانی ندارند، مملو از آگهی‌های مرده‌اند. آدرس این سایت‌ها به راحتی از حافظه كاربران پاك می‌شود. تجربه ثابت كرده است، سایت‌هائی كه امكان بروزرسانی دارند در بلند مدت قادر به حفظ بازدید كنندگان خود هستند.

۱۸ ـ پنجره‌های خود بخود باز شونده منابع اینترنت شما را تلف می‌كنند: این اصل فقط شامل سایت‌های تبلیغاتی نبوده و كلیه سایت‌های اینترنتی را شامل می‌شود. پنجره‌های خودبخود باز شونده یا پاپ‌آپ مورد تنفر كاربران اینترنت، مخصوصا كاربران dialup هستند. در مقالات انگلیسی، تبلیغات بوسیله پاپ‌آپ‌ها را هم جزو سیاست‌های تبلیغاتی ذكر كرده‌اند، ولی من شدیدا با چنین تبلیغاتی مخالفم و تجربه، درست بودن مخالفتم را بارها ثابت كرده است. كاربران اینترنت چیزهائی را كه خودشان پیدا می‌كنند بیشتر از چیزهای تحمیلی دوست دارند. پس درج آگهی در یك سایت تبلیغاتی اولویت بالاتری نسبت به فرستادن ایمیل دارد. همچنان كه بهینه كردن وب سایت برای موتورهای جستجوگر، اولویت بالاتری نسبت به درج آگهی دارد. هیچوقت با پاپ‌آپ كار نكنید و از كار كردن با سایت‌های عاشق پاپ‌آپ خودداری كنید.

۱۹ ـ از درج آگهی در سایتی كه اكانت آن از طریق ایمیل فعال نمی‌شود بترسید: آیا دوست دارید كس دیگری با درج آدرس ایمیل شما و با هویت جعلی شما به درج آگهی در سایت تبلیغاتی اقدام كند؟ اگر رقیب شما با آدرس ایمیل شما یك آگهی در یك سایت درج كند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اگر سایتی با چنین قابلیتی پیدا كردید، حتما از طریق ایمیل مدیر آن را از خطرات چنین سیاستی با خبر كنید.

۲۰ ـ برخورد نامناسب یك كارمند ناراضی را به حساب مدیر سایت نگذارید: در مواقع ارتباط از طریق مسنجر، بعضی مواقع با برخورد نامناسبی روبرو می‌شویم. در این مواقع بجای سر و كله زدن با این فرد، یك ایمیل به مدیر سایت بفرستید و زمان و تاریخ دقیق برخورد نامناسب را به اطلاع ایشان برسانید. این ایمیل به او كمك خواهد كرد تا فرد كوته فكر را شناسائی كرده و آموزش‌های لازم را به او ارائه كرده و از طریق ایمیل عذرخواهی خود را به اطلاع شما برساند. اگر در جواب ایمیل، مدیر سایت از برخورد كارمند خود حمایت كرد، از خیر درج آگهی در این سایت بگذرید و این برخورد نامناسب را به دوستان خود نیز اطلاع دهید.

۲۱ ـ سرعت سایت تبلیغاتی را حتما در نظر بگیرید: سرعت یكی از مهمترین فاكتورهای موفقیت هر سایتی است. از درج آگهی در سایتی كه سرعت پائینی دارد جدا خودداری كنید. مشتری بالقوه شما كه از طریق dialup به اینترنت متصل شده است، قادر به مشاهده آگهی شما نخواهد بود.

۲۲ ـ  حرفه‌ای‌های درج آگهی را شناسائی كنید: در هر سایت تبلیغاتی، آگهی‌هائی را كه بیشترین بازدید را داشته‌اند، در نظر بگیرید. تیتر و متن این آگهی‌ها را به دقت مطالعه كنید. تلاش كنید تا نویسنده آنها را شناسائی كنید. اگر تجربه قبلی نوشتن آگهی ندارید، تیتر و متن این آگهی‌ها را سرمشق خود قرار دهید و اقدام به نوشتن آگهی كنید. اینترنت را به دنبال نام نویسنده این آگهی‌ها جستجو كنید. آنها بعد از چندین سال تجربه بهترین سایت‌های درج آگهی را شناسائی كرده‌اند و این می‌تواند ایده خوبی به شما، جهت شناسائی سایت‌های موفق تبلیغاتی بدهد. اگر بعد از سرمشق قرار دادن آگهی‌های متخصصین باز هم آگهی شما بازدید كمی‌ داشته باشد، از طریق ایمیل از این افراد مشاوره بخواهید، اگر برای كمك به شما درخواست هزینه كردند، زیاد مهم نیست، آنرا بپردازید و از تجربه گرانبهای ایشان سود ببرید.

۲۳ ـ رقیبانتان را بشناسید: یكی از مهمترین فاكتورهای موفقیت در اینترنت رقابت است. در سایت‌های تبلیغاتی رقیبانتان را شناسائی كنید. تیتر و متن آگهی‌های آنها را به دقت مطالعه كنید. از تیتر و متن آگهی‌ آنها، نیز برای نوشتن آگهی، كمك بگیرید. دنبال آگهی‌های رقیبانتان در اینترنت بگردید. رقیبانتان، بهترین سایت‌های تبلیغاتی مرتبط با محصول و خدمات شما را شناسائی كرده‌اند. حضور ایشان در اینترنت غنیمتی برای شماست. تیتر، متن، خدمات، جوایز و ... را به دقت در یك كاغذ ثبت كنید. در حین نوشتن متن آگهی، همه فاكتورهای بالا را در نظر بگیرید و خدمات خود را بصورت رقابتی در متن آگهی قرار دهید. ترتیب خدمات شما نباید با ترتیب خدمات رقیبتان یكی باشد. جملات شما باید صورت متفاوتی با جملات رقیبتان داشته باشد. پاراگراف‌های شما باید كاملا با پاراگراف‌های رقیبتان متضاد باشد. فقط به ذكر خدمات خود بپردازید و در این هنگام خود را با كس دیگری یا رقیبتان مقایسه نكنید. اصلا حرفی از رقیبتان به میان نیاورید. اصلا نامی از هیچ كس به میان نیاورید فقط و فقط خدمات خود را معرفی كنید. مواظب ذهن خواننده آگهی باشید، اگر اشتباهی در این بین مرتكب شوید بر تعداد بازدیدكنندگان سایت رقیبتان خواهید افزود. اگر متن آگهی شما ذهن بازدیدكننده را متوجه رقیبتان كند در این مواقع بازدید آگهی بالا رفته ولی بازدید سایت‌ شما بشدت كاهش خواهد یافت و استانداردهای بالا (حداقل‌های ذكر شده در قسمت ۱۳ این مقاله) در مورد آگهی شما صدق نخواهد كرد. در خارج از كشور به نویسندگان آگهی‌های فروش میلیونی، زرگران كلمات می‌گویند.

۲۴ ـ خصوصیات مشتریان بالقوه خود را در نظر بگیرید: اگر مصرف كنندگان محصولات یا خدمات شما، قشر وسیعی از جامعه هستند، بهترین گزینه برای آگهی، تلویزیون می‌باشد. اگر مصرف كنندگان شما، قشر وسیعی از خانمها هستند، آگهی شما باید بین ساعات ۹ تا ۱۱ شب، قبل از یك سریال عاشقانه یا خانوادگی یا قبل از پخش مسابقات قویترین مردان پخش شود. اگر مصرف كنندگان شما، قشر وسیعی از آقایان هستند، آگهی شما باید بین ساعات ۹ تا ۱۲ شب، قبل از یك مسابقه فوتبال یا قبل از پخش اخبار سراسری، پخش شود.
اگر مشتری بالقوه شما دائم با ماشین در حال جابجائی است، بهترین موقع و وسیله برای پخش آگهی قبل از اخبار ساعت ۲ ظهر از طریق رادیو است. اگر قشر وسیعی از مشتریان بالقوه شما در كارگاه بصورت نشسته مشغول كار هستند (مثلا قالیبافان) بهترین موقع برای پخش آگهی از ساعت ۱۰ تا ۱۲ قبل از ظهر از طریق رادیو است.
اگر قشر وسیعی از مشتریان بالقوه شما، مغازه‌دار هستند بهترین گزینه برای آگهی شما، آگهی‌نامه‌های رایگان هستند. اگر مشتریان بالقوه شما افراد تحصیلكرده هستند، چه گزینه‌ای بهتر از روزنامه‌های كثیرالانتشار؟ اگر دایره خدمات شما به استان یا شهر شما ختم می‌شود، در ضمیمه رایگان روزنامه‌های كثیرالانتشار اقدام به درج آگهی كنید. و ...
همیشه به خاطر داشته باشید درج یا پخش آگهی از رسانه‌های بالا در دوره زمانی كوتاهی پاسخگوی نیازهای شماست. برای افزایش بازدهی آنها، شما باید در آگهی خود آدرس سایت اینترنتی خود را نیز بگنجانید. بدین ترتیب شما قادر خواهید بود ارتباط خود را با مشتریان حفظ كرده و در آینده از این مشتریان بالقوه استفاده بهینه بكنید. قبل از پخش آگهی، حتما سایت خود را راه‌اندازی كنید!

۲۵ ـ تا جائی كه دوست دارید در مورد خدمات خود شرح دهید: هیچوقت نوشتن یك آگهی را كاری آسان تصور نكنید. برای نوشتن یك آگهی خوب به ۲ تا ۳ ساعت وقت نیاز دارید. ابتدا نیازهای مشتری خود را در یك صفحه یادداشت كنید. خدمات خود را در صفحه‌ای دیگر بنویسید. خدمات را با نیازهای مشتری در هم بیامیزید و بدین طریق جملات اولیه آگهی را به دست بیاورید. در تیتر و متن آگهی كمترین استفاده را از كلمات "من" و "ما" بكنید. در عوض از كلمه "شما" تا جائی كه می‌توانید استفاده كنید. آگهی را از دیدگاه مشتری بنگرید. هیچوقت از جملات دلخواه خود استفاده نكرده در عوض بیشترین استفاده را از جملات دلخواه مشتری بكنید. بزرگترین نیاز مشتری، جهت خرید محصول شما را در نظر گرفته و در اولین سطور آگهی در قالب یك یا چندین سوال از مشتری بپرسید (مثلا: آیا هنوز هم از تلویزیون قدیمی استفاده می‌كنید؟ جمله‌ای مناسب جهت درج در آگهی فروش تلویزیون‌های مدل جدید). به خاطر داشته باشید، بعضی از مشتریان، دیگر در آینده آگهی شما را نخواهد خواند پس از موقعیت استفاده كنید و كاملا خدمات خود را شرح دهید. برای تامین نظر همه مشتریان در پاراگراف اول (پنج تا شش جمله) بزرگترین خدمات خود را به صورت خلاصه شرح دهید و در پاراگراف‌های بعد خدمات جزئی‌تر خود را به طور مشروح بنویسید. نوشتن بدین صورت، باعث می‌شود آنهائی كه وقت كمی‌ دارند پاراگراف اول را بخوانند و آنهائی كه وقت كافی دارند تا آخر آگهی را مطالعه كنند.
باز هم تكرار می‌كنم هیچوقت كالاهای بدون كیفیت را تبلیغ نكنید! آگهی نویس خوب بودن بهتر از دروغگو بودن است.


دیدگاه خود را بیان کنید
تعدادی از بهترین ها

RSS

آرشیو

بازدید روز

۱۰۴

بازدید دیروز

۵۷

بازدید ماه

۱۹۵۰

بازدید کل

۱۸۶۷۷۱۰

افراد آنلاین

۲

نام سايت:
الکسای جهانی :
میزان تغیرات :
الکسای ایران :

1  
2 A B C
3 D E F
4 G H I
5 J K L
5 J K L
6 M N O
7 P Q R S
8 T U V
9 W X Y Z
*
0 +
0 +
0 +
0 +
#

آدرس دفتر مركزی :

تهران - فلکه دوم صادقیه - ابتدای خیابان آیت ا... کاشانی - جنب درمانگاه ابن سینا - مجتمع سبحان - طبقه 6 - واحد 33

ساعت کار شرکت از ساعت 9 الی 17

واحد فروش - خانم راد :     02144050905

واحد آموزش - خانم لطفی  :     02144048747

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت سنارایانه یکتا محفوظ می باشد.