سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

طراحی سایت,طراحی وب سایت,طراحی وب,طراحی وبسایت,خدمات طراحی سایت,طراح سایت سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

شرکت طراحی سایت و وب سایت سنادیتا 02144050905 | تفاوت در طراحی سایت و خدمات بهینه سازی وب سایت | سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

  • طراحی سایت ریسپانسیو- شرکت طراحی سایت سنادیتا
  • بهینه سازی و سئو طراحی سایت
  • سنادیتا ارئه دهنده موفقیت نهایی در طراحی سایت

اهمیت Robots در طراحی سایت

چهار‌شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ | 00:00835 بازدید

این برچسب یکی از برچسب های حیاتی در بهینه سازی سایت است که در بخش طراحی سایت بسیار مهم است، به طوری که اگر از این برچسب به درستی استفاده نکنید مطمئن باشید سایت یا وبلاگ شما نابود خواهد شد. برچسب Robots برای اجازه دادن یا ندادن به خزنده های موتور جست و جو برای وارد شدن به صفحه HTML ما تعبیه می شود.

موتور جست و جو برای اینکه بتواند شبکه اینترنت را برای پیدا کردن صفحاتی که هنوز فهرست نکرده است، و یا برای بازبینی از آنهایی که فهرست کرده است، زیر پا بگذارد، از برنامه هایی به نام خزنده استفاده می کند. این خزنده ها همه جا را زیر و رو می کنند، برای همین اگر خواسته باشید یک صفحه را از فهرست شدن در موتور جست و جو مصون نگه دارید، باید از این برچسب به صورت زیر استفاده کنید:

 

<meta name="robots" content="noindex, nofollow" />

NoIndex به موتور جست و می فهماند که آن صفحه ای که این برچسب را دارد فهرست نکند. و NoFollow هم به این معنی است که این صفحه را برای پیدا کرد محتوا و صفحات جدید دنبال نکن. کلاً با این برچسب به موتور جست و جو می فهمانید که به این صفحه برای فهرست کردن آن در پایگاه داده خودش کاری نداشته باشد. خیلی کم پیش می آید که سایت یک سایت یا وبلاگ بخواهد یک چنین مفهومی را به موتور جست و جو با استفاده از این برچسب Robots برساند. در عوض همه دوست دارند که صفحات سایت یا وبلاگشان در موتور جست و جو فهرست شده و در رتبه های بالاتر برای بدست آوردن بازدید کننده بیشتر قرار گیرد. ولی برخی صفحات هستند که ارزشی برای فهرست شدن ار موتور جست و جو ندارند، مانند صفحات ثبت نام در برخی سایت ها، که در اینجا بهتر است از این برچسب به صورتی که گفته شد استفاده کرد.

برخی مواقع می توان خزنده موتور جست و جو را از خزیدن یک صفحه منع کرد، ولی به دنبال کردن پیوندهای آن صفحه تشویق نمود. و این کار با کد متای Robots زیر امکان پذیر است:

<meta name="robots" content="noindex, follow" />

تنها فرقی که این برچسب با یکی بالایی دارد این است که Nofollow به Follow تغییر پیدا کرده است، وگرنه بقیه کد مانند قبلی است. در اصل شما برای دستور دادن به خزنده با استفاده از برچسب روبوت فقط باید با مقادیر درون مشخه Content بازی کنید. ولی توجه کنید که اگر یک خزنده را از فهرست کردن یک صفحه یا سایت منع کنید ولی این برخلاف میل شما باید واقعاً ضرر خواهید کرد، پس در استفاده از این برچسب نهایت دقت را بکنید.

حالت بعدی در بهره بردن از این برچسب این است که به خزنده دستور دهید هم صفحه را فهرست کند و هم پیوند های موجود در آن را دنبال کند:

<meta name="robots" content="index, follow" />

به صورت پیش فرض اگر یک همچین برچسبی از HTML را در صفحه خود به کار نبرید، خزنده فکر می کند که باید به این صورت با صفحه مورد نظر برخورد کند. پس اگر می خواهید صفحه یا سایت شما هم فهرست شود و هم پیوند های موجود در آن بوسیله موتور جستجو دنبال شود، میتوانید از این برچسب اصلاً استفاده نکنید.

حالت چهارم از استفاده از این کد هم به شکل زیر است، که صفحه مورد نظر در موتور جستجو فهرست می شود، ولی پیوند های آن دنبال نمی شود.

<meta name="robots" content="index, nofollow" />

در این صورت صفحه شما فهرست می شود ولی پیوند های آن دنبال نمی شود. البته در همه این موارد ما فقط نظر خود را به موتور جست و جو اعلام می کنید، و نباید انتظار این را داشت که موتور جست و جو مطابق میل ما عمل نماید.

 


دیدگاه خود را بیان کنید
تعدادی از بهترین ها

RSS

آرشیو

بازدید روز

۸۰

بازدید دیروز

۱۹۳

بازدید ماه

۱۴۶۴

بازدید کل

۱۸۶۷۷۱۰

افراد آنلاین

۳

نام سايت:
الکسای جهانی :
میزان تغیرات :
الکسای ایران :

1  
2 A B C
3 D E F
4 G H I
5 J K L
5 J K L
6 M N O
7 P Q R S
8 T U V
9 W X Y Z
*
0 +
0 +
0 +
0 +
#

آدرس دفتر مركزی :

تهران - فلکه دوم صادقیه - ابتدای خیابان آیت ا... کاشانی - جنب درمانگاه ابن سینا - مجتمع سبحان - طبقه 6 - واحد 33

ساعت کار شرکت از ساعت 9 الی 17

واحد فروش - خانم راد :     02144050905

واحد آموزش - خانم لطفی  :     02144048747

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت سنارایانه یکتا محفوظ می باشد.