سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

طراحی سایت,طراحی وب سایت,طراحی وب,طراحی وبسایت,خدمات طراحی سایت,طراح سایت سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

شرکت طراحی سایت و وب سایت سنادیتا 02144050905 | تفاوت در طراحی سایت و خدمات بهینه سازی وب سایت | سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

  • طراحی سایت ریسپانسیو- شرکت طراحی سایت سنادیتا
  • بهینه سازی و سئو طراحی سایت
  • سنادیتا ارئه دهنده موفقیت نهایی در طراحی سایت

فلش و html5؛ با هم یا روبه روی هم؟

چهار‌شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ | 00:00833 بازدید

زمانی که ادوبی فلش  عرضه شد، کاملا یک ابزار انقلابی به حساب می آمد. البته نگارش های اولیه آن بسیار ساده تر از نسخه های اخیر بودند. اساسی ترین ویژگی این نرم افزار، این بود که به کاربران کامپیوتر با دانش متوسط این اجازه را می داد که طرح های گرافیکی و رابط های کاربری زیبایی را بدون داشتن دانش خاصی طراحی کنند. فلش، شاهکاری در دنیای پیچیده و آشفته ie4 و netscape بود.
در ابتدا استقبال عامه از فلش کم بود. حتی با وجود عرضه actionscript که به نوبه خود انقلابی به شمار می آمد. ولی هنوز سرعت توسعه وب سایت های تنها متن در فلش کمتر بود و استقبال چندانی از آن نشد. اما پس از مدت کوتاهی به طور افراطی، استفاده از فلش زیاد شد. از این نظر، می توان فلش را با عرضه قابلیت ایجاد جداول در html مقایسه کرد که برای مدتی، تمام صنعت وب را دربرگرفته بود. استفاده از هر دو به شدت زیاد شد و بعد از مدتی، از نقش اصلی که برای آن ساخته شده بودند، فاصله گرفتند.
چرا نیازی به جنگ نیست؟
جدیدا، صحبت های زیادی درباره تقابل بین html5 و فلش و نبرد بین این دو در استانداردها و فلسفه وب به میان آمده است. ولی بسیاری معتقدند که این صحبت ها اشتباه است. html5 و فلش، قصد مبارزه در یک میدان را ندارند. هرکدام، جایگاه خاصی در وب و اجتماع گرافیک دارند.
جایگاه فلش
فلش در حال حاضر وب را هدف نگرفته است و حتی قصد ندارد در آینده نزدیک طراحی وب سایت ها را به سوی فلش بکشاند. زمانی که تکه های فلش برای بازی و تبلیغات در طراحی وب مورد استفاده قرار می گیرند، در دو ناحیه عمل می کند.
ناحیه اول، بخش سازمانی است. هنگامی که سهم فلش در صنعت وب کمتر شد، از سوی دیگر در بخش رسانه ها، نرم افزارهای یادگیری و آموزش، نرم افزارهای مبتنی بر اینترنت و مشابه آن نقش گسترده ای یافت.
ممکن است فلش، ساده باشد و وب سایت را تحت تاثیر قرار دهد، ولی قابلیت تعامل با پایگاه داده، یکپارچه سازی php ، سورس xml وactionscript خارجی، افزونه های قابل توسعه و... از فلش، یک ابزار قوی ساخته است که برای استفاده های خاص، رقابت را برنده می شود. فلش، در بخش سازمانی، آینده روشنی دارد!
ناحیه دوم، بسترهای نرم افزاری موبایل است. محتوای وب را کنار بگذاریم، اگر فلش می توانست برای تولید نرم افزارها و رابط های قوی روی بسترهای گوناگون موبایل استفاده شود، قدرت عظیمی به طراحان و توسعه دهندگان در صنعت موبایل خواهد داد. زیرا اولا فلش، در ورای قابلیت های انیمیشنی و گرافیکی، یک ابزار توسعه بسیار قوی است و همچنین، می تواند در بسترهای چندگانه مورد استفاده قرار بگیرد و پایداری و سازگاری بیشتری نتیجه دهد.
جایگاه html5
از طرفی، جایگاه html5 کاملا در وب است و یکی از پیشرفت های مهم در صنعت وب به شمار می رود. تغییر مسیر از طراحی های برپایه جدول به css، به طراحان وب آزادی بیشتری داد.
حرکت به سمت جلو، با مرورگرهای استاندارد و کاربری های قوی به وسیله css3 و html5، صنعتی که در آن فعالیت می کنیم را به مدارج بالاتر، و به سمت وب سایت ها و کاربری های مجللی پیش می برد که تا کنون دیده نشده بودند. (درباره قابلیت ها و ویژگی های html5 بارها در همین صفحه توضیح داده شده است.)
وب در دو سال آینده
- html5 و css3 به عنوان یک استاندارد جدید مطرح خواهند شد.
- تمام مرورگرها با یکدیگر سازگار و برپایه استاندارد هستند.
- فلش، به طور محدودتر به عنوان ابزاری برای محیط های چندرسانه ای، بازی ها و تعاملات، هم در فضای آنلاین و هم آفلاین استفاده می شود.
- بسترهای نرم افزاری موبایل و توسعه محتوای موبایل، سریع ترین و جدیدترین رشد را در این صنعت خواهند داشت.
- قابلیت های فلش اسپورتینگ برای توسعه نرم افزارهای قدرتمند، از تمام بسترهای نرم افزاری دیگر پیشی خواهد گرفت.
- قابلیت های جاوااسکریپت مجتمع، css3 و html5، برای مرورگری موبایل، پیشنهاد خواهد شد.
محمد حسین کردونیمنبع: smashingmagazine.com


دیدگاه خود را بیان کنید
تعدادی از بهترین ها

RSS

آرشیو

بازدید روز

۱۷۴

بازدید دیروز

۱۹۳

بازدید ماه

۱۵۵۸

بازدید کل

۱۸۶۷۷۱۰

افراد آنلاین

۴

نام سايت:
الکسای جهانی :
میزان تغیرات :
الکسای ایران :

1  
2 A B C
3 D E F
4 G H I
5 J K L
5 J K L
6 M N O
7 P Q R S
8 T U V
9 W X Y Z
*
0 +
0 +
0 +
0 +
#

آدرس دفتر مركزی :

تهران - فلکه دوم صادقیه - ابتدای خیابان آیت ا... کاشانی - جنب درمانگاه ابن سینا - مجتمع سبحان - طبقه 6 - واحد 33

ساعت کار شرکت از ساعت 9 الی 17

واحد فروش - خانم راد :     02144050905

واحد آموزش - خانم لطفی  :     02144048747

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت سنارایانه یکتا محفوظ می باشد.