سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

طراحی سایت,طراحی وب سایت,طراحی وب,طراحی وبسایت,خدمات طراحی سایت,طراح سایت سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

شرکت طراحی سایت و وب سایت سنادیتا 02144050905 | تفاوت در طراحی سایت و خدمات بهینه سازی وب سایت | سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

  • طراحی سایت ریسپانسیو- شرکت طراحی سایت سنادیتا
  • بهینه سازی و سئو طراحی سایت
  • سنادیتا ارئه دهنده موفقیت نهایی در طراحی سایت

پیشنهاد هنگفت پادشاه عربستان برای خرید فیس بوک

پنج‌شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ | 00:00755 بازدید

به گزارش عصر ایران، سایت آمریکایی "داون وایرز" در گزارشی نوشت: ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی به "مارک زوکربرگ" جوان 27 ساله موسس و مدیر فیس بوک پیشنهاد کرده است در مقابل دریافت 150 میلیارد دلار،  این سایت تعامل اجتماعی را به طور کامل از وی خریداری کند.

facebook

براساس این گزارش، ملک عبدالله پس از ناخرسندی بسیار از تظاهرات و تجمع های اعتراض آمیز و دعوت به تظاهرات از طریق انتشار فراخوان هایی در سایت فیس بوک، تصمیم به این اقدام گرفت.در این گزارش هیچ اشاره ای به واکنش و جواب زوکربرگ به پیشنهاد پادشاه عربستان نشده ولی  گفته شده که رقم پیشنهادی، بسیار هنگفت است.

با این حال یک منبع سعودی گفت که خبرهای منتشر شده از پیشنهاد عربستان برای خرید فیس بوک، بی اساس و نادرست هستند.این منبع سعودی به یونایتدپرس گفت که رقم اشاره شده در این پیشنهاد یعنی 150 میلیارد دلار بسیار هنگفت است و همین دلیل نادرست بودن خبر است. این رقم معادل بودجه کل عربستان سعودی است.

از سوی دیگر سایت Access Now نوشت باید به فیس بوک تبریک گفت و در عین حال این سایت را محکوم کرد. از یک سو این سایت توانست تریبون انقلابیون باشد و تغییرات سیاسی در خاورمیانه و شمال آفریقا را هدایت کند اما از سوی دیگر به گنج اطلاعاتی تبدیل شده که آنها را در اختیار دیکتاتورها قرار می دهد.  دیکتاتورها می توانند با استفاده از اطلاعات موجود در فیس بوک مخالفان سیاسی را مشخص و تعقیب کنند.

فیس بوک نام یک سایت تعامل اجتماعی در اینترنت است که افراد مختلف می توانند به صورت مجانی وارد آن شده با تشکیل شبکه ای از دوستان، با یکدیگر در ارتباط باشند. زوکربرگ متولد ۱۹۸۴ سایت فیس بوک را در سال 2004 ایجاد کرد.هم اکنون بیش از 550 میلیون نفر در سایت فیس بوک عضو هستند. پیش از این فیس بوک ، 50 میلیارد دلار قیمت گذاری شد و شرکت ماکروسافت نیز برای خرید آن 15 میلیارد دلار پیشنهاد داده بود.این سایت در اعتراضات اخیر کشورهای عربی به طور گسترده از سوی معترضین و مخالفان برای اطلاع رسانی و سازماندهی استفاده شد.

زوکربرگ دانشجوی آمریکایی به همراه همکلاسی خود در خوابگاه دانشگاه هاروارد، سایت فیس بوک را پایه گذاری کرد. براساس آمار سایت الکسا، فیس بوک چهارمین سایت پرمخاطب در عربستان سعودی است.این سایت پیش از این نیز در عربستان سعودی مورد استفاده گسترده کاربران قرار گرفت و تاثیرگذاری خود را نشان داد.

به عنوان مثال، شمار زیادی از کاربران فیس بوک در عربستان سعودی با هماهنگی یکدیگر و راه اندازی صفحه ای با عنوان "فواد را آزاد کنید" باعث شدند تا مقامات سعودی مجبور به آزادی فواد وبلاگ نویس جوان در این کشور شوند.در زمان بروز سیل در شهر جده نیز یکی از کابران فیس بوک با راه اندازی صفحه ای، باعث شد تا 45 هزار نفر از کابران فیس بوک برای فعالیت داوطلبانه با هدف نجات آسیب دیدگان از سیل و کمک به آنها بسیج شوند.شمار زیادی از کاربران فیس بوک در عربستان سعودی نیز در سال جاری با انتشار عکس و فیلم از بارش باران و سیل و آسیب های آن، دروغ بودن خبرهای خبرگزاری رسمی عربستان را نشان دادند.

همین وضعیت باعث موضع گیری عبدالعزیز خوجه وزیر اطلاع رسانی عربستان علیه خبرگزاری رسمی این کشور شد.فیس بوک در عربستان همچنین باعث شد تا بسیاری از موانع میان مردم و دولتمردان را از میان برداشته شود. هم اکنون وزرای فرهنگ و دادگستری عربستان، در فیس بوک صفحه ایجاد کرده اند و با مردم به صورت مستقیم به گفت وگو می پردازند.فیس بوک اخیرا نیز محل انتشار مطالبات و خواسته های جمعی از فعالان سیاسی اجتماعی عربستان سعودی برای تغییر نظام حکومتی این کشور از پادشاهی مطلقه به مشروطه، اصلاحات عمیق، اعطای آزادی کامل به رسانه ها، آزادی بازداشت شدگان بدون محاکمه و مقابله با فساد اداری - مالی بود.


دیدگاه خود را بیان کنید
تعدادی از بهترین ها

RSS

آرشیو

بازدید روز

۳۷۸

بازدید دیروز

۲۳۵

بازدید ماه

۴۷۰۰

بازدید کل

۱۸۶۷۷۱۰

افراد آنلاین

۳

نام سايت:
الکسای جهانی :
میزان تغیرات :
الکسای ایران :

1  
2 A B C
3 D E F
4 G H I
5 J K L
5 J K L
6 M N O
7 P Q R S
8 T U V
9 W X Y Z
*
0 +
0 +
0 +
0 +
#

آدرس دفتر مركزی :

تهران - فلکه دوم صادقیه - ابتدای خیابان آیت ا... کاشانی - جنب درمانگاه ابن سینا - مجتمع سبحان - طبقه 6 - واحد 33

ساعت کار شرکت از ساعت 9 الی 17

واحد فروش - خانم راد :     02144050905

واحد آموزش - خانم لطفی  :     02144048747

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت سنارایانه یکتا محفوظ می باشد.