سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

طراحی سایت,طراحی وب سایت,طراحی وب,طراحی وبسایت,خدمات طراحی سایت,طراح سایت سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

شرکت طراحی سایت و وب سایت سنادیتا 02144050905 | تفاوت در طراحی سایت و خدمات بهینه سازی وب سایت | سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

  • طراحی سایت ریسپانسیو- شرکت طراحی سایت سنادیتا
  • بهینه سازی و سئو طراحی سایت
  • سنادیتا ارئه دهنده موفقیت نهایی در طراحی سایت

جنگ جابجایی اعضا میان شبکه های اجتماعی

پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ | 00:00770 بازدید

آیا می‌توانید حدس بزنید چه کسی محبوب‌ترین شخص در سرویس جدید گوگل یعنی گوگل‌پلاس خواهد بود؟ اشتون کاچر؟ شاید؟ یا لیدی گاگا؟
واقعیت این است که عنوان محبوب‌ترین شخص در حال‌حاضر متعلق به مارک زوکربرگ خالق و مدیر شبکه اجتماعی فیس‌بوک است. او محبوب‌ترین شخص در شبکه‌ای است که با هدف رقابت با فیس‌بوک راه‌اندازی شده است.
تا غروب سه‌شنبه هفته قبل، نزدیک 35 هزار نفر از کابران گوگل‌پلاس‌، زوکربرگ را در یکی از حلقه‌های خود قرار داده بودند که بر اساس آماری که وب سایت Social Statistics ارایه کرده، هنوز هیچ کس نتوانسته به پای او برسد. جالب این‌که حتی تعداد هواداران او از هواداران «لری‌پیج» یکی از بنیانگذاران گوگل که اخیرا به مدیریت این شرکت بزرگ رسیده نیز فراتر رفته است. لری پیج تا غروب سه‌شنبه فقط 24 هزار هوادار داشت. گوگل‌پلاس نزدیک ده روز است که راه افتاده و هنوز در مقیاسی بزرگ در اختیار همگان قرار ندارد. اما دسترسی به این سرویس که به افراد این امکان را می‌دهد تا با یکدیگر اقدام به تبادل عکس، لینک و پست و گفت‌وگوی ویدیویی کنند، با استقبال پرشور کسانی مواجه شده است که قبل از عموم کاربران موفق به حضور در این شبکه شده‌اند. یکی از این افراد «مارک زوکربرگ» است که از قرار معلوم تصمیم دارد در شبکه رقیب خود جایی برای خود ذخیره کند. نه فیس‌بوک و نه گوگل هنوز هیچ کدام تایید نکرده‌اند که حساب‌کاربری مارک زوکربرگ در گوگل‌پلاس واقعی است یا جعلی اما حساب کاربری او با حساب‌کاربری برخی از مدیران فیس‌بوک که در گوگل‌پلاس هستند، از جمله «برت تیلور» رییس بخش فناوری و «سام لسین» مدیر تولید فیس‌بوک مرتبط است و این نشان می‌دهد که این حساب واقعی است. البته زوکربرگ هنوز یادداشتی در گوگل‌پلاس نگذاشته و در شرح کوتاهی در پروفایل خود صرفا نوشته: «من کارها را پیش می برم.» «بوریس ولزویجزن» کارشناسان فناوری می‌گوید:
«طبیعی است که زوکربرگ بخواهد این شبکه جدید را امتحان کند زیرا هرکسی به هر حال باید گوشه چشمی به رقیبان خود داشته باشد.» حضور زوکربرگ در شبکه اجتماعی رقیب می‌تواند نشانه این باشد که جنگ شبکه‌های اجتماعی وارد مرحله تازه‌ای شده است. بسیاری از شرکت‌های بزرگ از جمله گوگل ، اپل و مایکروسافت بسیار علاقه‌مندند که به منبع بالقوه درآمدزای اطلاعات اجتماعی و دیگر اطلاعاتی که مردم با یکدیگر در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند، دسترسی داشته باشند. فیس‌بوک پیش از این از مزایای دسترسی به این اطلاعات نهایت استفاده را برده است زیرا این اطلاعات به این شرکت کمک می‌کند تا تبلیغات خود را به‌صورت هدفمندتر در اختیار کاربران قرار دهند.
«ری والدس» تحلیلگر امور فناوری می‌گوید: «نبرد درباره آینده وب در تجربه اجتماعی نهفته است.»
فیس‌بوک در حال حاضر عنوان بزرگ‌ترین نقشه ارتباطات بین مردم جهان را در اختیار خود دارد. البته در حال‌حاضر امکان این‌که بتوان اطلاعات یک فرد را در فیس‌بوک به گوگل‌پلاس منتقل کرد، وجود ندارد. بنابراین بیشتر کاربران مجبورند فهرست جدید اطلاعات و دوستان خود را در گوگل‌پلاس ‌از صفر ایجاد کنند. فیس‌بوک روز سه‌شنبه یک افزونه موجود در براوزر گوگل کروم که توسط یک برنامه‌نویس غیرگوگلی ایجاد شده بود، را بست. این افزونه به کاربران این امکان را می‌داد تا تماس‌های خود را در فیس‌بوک به سرویس‌های دیگر مثل گوگل‌پلاس ‌اضافه کنند. فیس‌بوک اعلام کرد که این افزونه، ناقض شرایط ارایه خدمات این شرکت است.‌گوگل امیدوار است که بتواند از طریق کارکردهایی که در اختیار اپل قرار داده، شبکه اجتماعی جدید خود را در آیفون و
آی پد فراگیر کند. در گذشته اپل برخی از کارکردهایی که گوگل ایجاد کرده بود را به حال تعلیق درآورده بود، یعنی نه آن‌ها را قبول کرده بود نه رد.
تاکنون شبکه اجتماعی جدید گوگل با اظهارنظرهای مثبت از سوی کسانی مواجه شده است که جزو اولین کاربران این شبکه محسوب می‌شوند. این شبکه جدید در واقع یک جهش بزرگ از تلاش‌های قبلی گوگل برای ایجاد شبکه اجتماعی از طریق Wave و Buzz محسوب می‌شود که با واکنش‌های نه چندان پرشور و نگرانی‌های جدی درباره حریم خصوصی مواجه بودند. ‌«استفان شانکلند» نویسنده بخش اخبار فناوری در وب سایت سی‌نت می‌گوید:«‌حلقه‌ها (Circles) در گوگل‌پلاس، ویژگی‌ای که به افراد این امکان را می‌دهد تا دوستان خود را در قالب گروه‌هایی با میزان صمیمیت متفاوت دسته بندی کنند بزرگ‌ترین مزیت گوگل‌پلاس بر فیس‌بوک محسوب می‌شود.»
«آدام پاش» یک کارشناس امور رایانه‌ای نیز ویژگی «پاتوق» (Hangout) را که به افراد این امکان را می‌دهد تا هم‌زمان با ده نفر از دوستان خود گفت‌وگوی ویدیویی داشته باشند، را ‌بهترین‌گفت و‌گوی ویدیویی آزادی می‌داند که تاکنون ارایه شده است. حتی «تام آندرسون» یکی از بنیانگذاران MySpace که به «اولین دوست» هر کاربر مای‌اسپیس شهرت دارد در یادداشتی در حساب کاربری خود در گوگل‌پلاس می‌نویسد که به نظر می‌رسد این شبکه جدید در طراحی خود نظری هم به توییتر داشته است.
اما آیا گوگل‌پلاس می‌تواند در نهایت اکثریت کاربران را به سوی خود جلب کند؟ «جرمیا اویانگ» تحلیلگر امور صنعتی می‌گوید:« معلوم نیست آیا موفقیت‌های گوگل‌پلاس در آینده از دوران آزمایشی آن فراتر خواهند رفت یا خیر.»
در دوران آزمایشی، دعوت‌نامه‌های محدودی از سوی گوگل در میان افراد فعال در حوزه فناوری، بلاگرها و روزنامه‌نگاران توزیع شده است. (درست مثل جی‌میل، گوگل این بار نیز به کاربران اول خود این امکان را داده تا تعداد محدودی از دوستان خود را به این شبکه دعوت کنند. هنوز معلوم نیست چه کسی زوکربرگ را دعوت کرده است.)
فیس‌بوک اعلام کرده است که هیچ هراسی از رقیب جدید خود ندارد. «جانی تاو» سخنگوی این شرکت اعلام کرد:«‌ما در روزهای نخست تلاش خود برای اجتماعی کردن بیشتر وب قرار داریم و فرصت نوآوری هنوز در همه‌جا وجود دارد.»
هرچند راه اندازی شبکه اجتماعی جدید گوگل موسوم به «گوگل پلاس» هنوز دوران آزمایشی خود را می‌گذراند اما بحث‌ها درباره آینده این شبکه و چالش‌هایی که برای فیس‌بوک به عنوان سلطان بلامنازع شبکه‌های اجتماعی در جهان امروز ایجاد خواهد کرد، بسیار جدی است. در همین مدت کوتاهی که از دوران آزمایشی گوگل‌پلاس می‌گذرد، مطالب ریز و درشت فراوان درباره کارکردهای گوگل‌پلاس و شباهت‌ها و تفاوت‌های آن منتشر شده‌اند و موافقان و مخالفان در قالب دو اردوگاه «گوگل پلاسی‌ها» و «فیس‌بوکی‌ها» رو در روی یکدیگر صف‌آرایی کرده‌اند.
البته فیس‌بوک در این چند روز اخیر بی‌کار ننشسته و طبق خبری که زوکربرگ داده، این شبکه امکان تماس رایگان از طریق فیس‌بوک به کاربران خود می‌دهد. اما در این گیرودار، انتشار خبری مبنی بر این‌که یک حساب کاربری در گوگل‌پلاس‌ با نام «مارک زوکربرگ» خالق و مدیر فیس‌بوک ثبت شده، این بحث‌ها را وارد مرحله تازه‌ای کرد. از این نظر که به گفته کارشناسان در صورت صحت این خبر، می‌توان گفت، رقابت در دنیای شبکه‌های اجتماعی به اوج خود رسیده است. در حال‌حاضر نه فیس‌بوک و نه گوگل هیچ کدام صحت این خبر را تایید یا تکذیب نکرده‌اند. مطلبی که در زیر می‌خوانید، ترجمه یادداشتی است که روزنامه نیویورک‌تایمز درباره این خبر منتشر و ابعاد گوناگون آن را بررسی کرده است.


دیدگاه خود را بیان کنید
تعدادی از بهترین ها

RSS

آرشیو

بازدید روز

۲۰۹

بازدید دیروز

۳۲۲

بازدید ماه

۱۹۱۵

بازدید کل

۱۸۶۷۷۱۰

افراد آنلاین

۴

نام سايت:
الکسای جهانی :
میزان تغیرات :
الکسای ایران :

1  
2 A B C
3 D E F
4 G H I
5 J K L
5 J K L
6 M N O
7 P Q R S
8 T U V
9 W X Y Z
*
0 +
0 +
0 +
0 +
#

آدرس دفتر مركزی :

تهران - فلکه دوم صادقیه - ابتدای خیابان آیت ا... کاشانی - جنب درمانگاه ابن سینا - مجتمع سبحان - طبقه 6 - واحد 33

ساعت کار شرکت از ساعت 9 الی 17

واحد فروش - خانم راد :     02144050905

واحد آموزش - خانم لطفی  :     02144048747

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت سنارایانه یکتا محفوظ می باشد.