سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

طراحی سایت,طراحی وب سایت,طراحی وب,طراحی وبسایت,خدمات طراحی سایت,طراح سایت سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

شرکت طراحی سایت و وب سایت سنادیتا 02144050905 | تفاوت در طراحی سایت و خدمات بهینه سازی وب سایت | سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

  • طراحی سایت ریسپانسیو- شرکت طراحی سایت سنادیتا
  • بهینه سازی و سئو طراحی سایت
  • سنادیتا ارئه دهنده موفقیت نهایی در طراحی سایت

مجازاتهایی در انتظار هکرها

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ | 00:00776 بازدید

توسعه فناوری اطلاعات با توسعه پدیده دیگری به نام فعالیت هکری همراه شد، امروز هکرهایی که حملات مخرب سایبری را سازماندهی می کنند مجرم شناخته می شوند و می توانند در دادگاه به مجازاتهایی چون حبس و پرداخت جریمه نقدی محکوم شوند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، در روزهای اخیر موج گسترده ای از حملات هکرها به سازمانهای استراتژیک دولتی، شرکتهای بزرگ و موسسات مالی بین المللی انجام شده است.

نتایج تحقیقات نوآورانه ای که محققان هلندی مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه "تونته" و شرکت Quarantainenet، متخصص در سیستمهای امنیتی انجام داده اند نشان می دهد که هکرها از کدام شهرهای دنیا حملات سایبری خود را انجام می دهند.

این محققان که نتایج یافته های خود را به تازگی منتشر کرده اند به مدت یک هفته بر اطلاعات زیرساختهای IT نظارت کردند و موفق شدند آدرسهای IP حملاتی را که جنایتکاران سایبری استفاده کرده اند ردیابی کنند و منطقه جغرافیایی این IP ها را بدست آورند.

این بررسیها نشان می دهد که ساکنان مرکز شهر "چلیابینسک" در روسیه بیشترین تعداد حملات سایبری را انجام داده است. به طوریکه رقم حملات ساکنان این شهر برابر با 120 حمله در هر میلیون شهروند است. در رتبه دوم "کوالالامپور"، پایتخت مالزی و در رتبه سوم "بوینس آیرس" پایتخت آرژانتین قرار دارند. 

در اتحادیه اروپا شهر "بخارست" بیشترین تعداد حملات را به ثبت رسانده است. این شهر در طبقه بندی جهانی در رتبه هجدهم قرار دارد.

"مگنوس کالکوهل"، عضو تیم لابراتوار تحلیل و تحقیق جهانی کسپراسکای (GReAT) در خصوص حملات هکرها توضیح داد: "به محض اینکه هکرها وارد اکانت کاربر شوند می توانند به راحتی اطلاعات شخصی آنها و دوستانشان را به دست آورند و از اکانت این افراد برای تقویت آسیبهای وارده استفاده کنند. امروز، بیشترین خطراتی که کاربران را تهدید می کند لینکهایی است که با یک کلیک ساده، کاربر را به سوی بارگذاری یک برنامه مخرب هدایت می کنند."

این کارشناس امنیت انفورماتیکی افزود: "در این لحظه، برنامه های مخرب طرف تاریک خود را نشان می دهند و فرایند سرقت اطلاعات و یا بارگذاری سایر برنامه های مخرب را آغاز می کنند."

موج گسترده حملات اخیر هکرها

موج گسترده حملات اخیر سایبری از اواسط ماه می 2011 و از زمانی آغاز شد که گروهی موسوم به Lulz Security با حمله به سرویس "پلی استیشن" سونی به اطلاعات حساس (نام، آدرس، رمزعبور و رمز کارتهای اعتباری) بیش از 100 میلیون کاربر این سرویس دسترسی پیدا کرد و توانست 175 میلیون دلار خسارت وارد کند.

پس از گذشت حدود یکماه و نیم، این گروه حملات جدیدی را این بار به سرورهای سرویس SonyPictures انجام داد و توانست بیش از یک میلیون رمزعبور، آدرس ایمیل با اکانتهای "جی. میل"، هات میل، AOL  و یاهو و سایر اطلاعات شخصی کاربران را سرقت کند.

از دیگر حملات Lulz Security در طول دو ماه اخیر حمله به سایتهای Fox Tv، Fox.com، نینتندو، سیستم عابربانک انگلیس، سنای آمریکا، سیا، اپل و "اف. بی. آی" بود.

دستگیری 21 هکرلیکس

پلیس سایبری در تمام کشورها به عنوان نهادی اجرایی، مسئول دستگیری جنایتکاران انفورماتیکی است. در روزهای اخیر "اف. بی. آی" و وزارت دادگستری آمریکا تائید کردند که در این کشور و در اروپا در مجموع 21 هکر از اعضای گروهی موسوم به "ناشناس" دستگیر شده اند.

این گروه هکرها که شهرت خود را به واسطه حمایت از "جولیان آسانژ"، بنیانگذار ویکی لیکس به دست آورده اند بین روزهای 6 تا 10 دسامبر 2010 به سایت بانک آنلاین Paypal حمله کردند.

این اقدام پس از دستیگری "آسانژ" و مسدود شدن حسابهای مالی ویکی لیکس در موسسات مالی Paypal، ویزا و مسترکارت انجام شد.

سرانجام هفته گذشته، "اف. بی. آی" اعلام کرد که از مجموع 21 هکر بازداشتی، 16 هکر در 9 ایالت آمریکا و 5 هکر در اروپا (یک نفر در انگلیس و 4 نفر در هلند) دستگیر شده اند. سن متوسط این هکرها بین 20 تا 42 سال است.

یکی از این هکرها "اسکات آرسیژوسکی"، 21 ساله است. این هکر جوان متهم است که 21 ژوئن 2011 به سایت سازمان امنیتی "اینفراگارد" در فلوریدا که با "اف. بی. آی" همکاری می کند وارد شده است. وزارت دادگستری آمریکا در این خصوص توضیح داد که پرونده این جوان در یک دادگاه فدرال به جریان افتاده است.

هکر دیگری به نام "لانس مور"، 21 ساله که نیو مکزیکو دستگیر شد عضو گروه Lulz Security است که حملاتی را به سایت اپراتور تلفنی AT&T آمریکا انجام داد.

این گروه در روزهای اخیر و در پی شکایت "جولیان آسانژ" از مسترکارت و ویزا حملاتی را به این سایتها انجام داد.
Lulz Security همچنین در پی رسوایی بزرگ گروه رسانه ای "راپرت مرداک" هفته گذشته حملات سایبری را به سایتهای برخی از روزنامه های News Corporation انجام داد و به ویژه با نفوذ به روزنامه انگلیسی "سان" خبر جعلی مرگ ارباب رسانه ای آمریکا بر روی سایت این روزنامه منتشر کرد.

دستگیری هکر 19 ساله

پس از حملات دوماه گذشته Lulz Security به سایتهای سونی، Fox Tv، Fox.com، نینتندو، سیستم عابربانک انگلیس، سنای آمریکا، سیا، اپل و "اف. بی. آی"، "اف. بی. آی" و "اسکاتلند یارد" سرانجام موفق شدند هکر 19 ساله ای به نام "رایان کلیری" را در انگلیس دستگیر کنند.

این نوجوان گوشه گیر و آرام که برای چهار سال از خانه خود خارج نشده بود، به عنوان یکی از رهبران گروه LulzSec شناخته می شود. دادگاه رسیدگی به اتهامات این نوجوان در هفته های اخیر اعلام کرد که کلیری مبتلا به اختلالی به نام سندروم آسپرگر شکلی از بیماری اوتیسم و اختلال انزوا طلبی است.

این دادگاه همچنین اعلام کرد که "رایان کلیری" به شدت با هوش است اما در برقراری ارتباط با انسانهای دیگر مشکل دارد. وی اتهام دست داشتن در حملات سایبری متعددی را در پرونده خود دارد و باید همچنان در انتظار رسیدگی های دادگاه باقی بماند.

ماجرای سرقت اطلاعات 675 هزار کارت اعتباری

اوایل ماه می 2011 مقامات پلیس در رایانه خانگی یک هکر26 ساله اطلاعات مربوط به بیش از 675 هزار کارت اعتباری را پیدا کردند. این هکر جوان در دادگاه فدرال ویرجینیا به دلیل اتهامات فوق مورد محاکمه قرار گرفت.

شرکتهای خدمات کارتهای اعتباری مسیر بیش از 36 میلیون دلار که به واسطه داد و ستدهای تقلبی رد و بدل شده بودند را در میان حسابهایی که توسط هکر جوان مورد حمله قرار گرفته بود، بررسی کردند.

مجازات هایی که در انتظار هکرها است

تحقیقات نشان دادند این جوان در جامعه هکرها برای خود شهرت و اعتباری به وجود آورده و برای یک دهه متوالی است که مشغول سرقت اطلاعات حسابهای بانکی کاربران اینترنتی است.

وی این اطلاعات را به افراد دیگری می فروخته و این افراد از اطلاعات برای خلق داد و ستدهای تقلبی و کلاهبرداری استفاده می کرده اند. به احتمال بالا این هکر جوان به دلیل سرقت این حجم بالا از اطلاعات خصوصی کاربران اینترنتی به مجازات حبسی از دو تا 12 سال محکوم خواهد شد.

دستگیری سلطان هکرها در سال 2010

سال گذشته یک جوان 23 ساله اسلونیایی که با آلوده کردن 12 میلیون رایانه در بیش از 190 کشور به سلطان هکرها معروف بود دستگیر شد. سلطان هکرها مسئول ایجاد کد یک ویروس خطرناک بود. این جوان 23 ساله که "ایزردو" نام دارد پس از تجسسهای سخت پنج ماهه پلیس جنایی اسلونی، اف. بی. آی آمریکا و گارد شهری اسپانیا در "ماریبور" اسلونی دستگیر شد.

این جوان یک سازمان جنایتکاری انفورماتیکی به نام "بوت نت ماریپوزا" را ایجاد کرده بود. در این باند تبهکاری، یک جوان 31 ساله اهل باسک اسپانیا کار می کند که اتهام وی سرقت شماره ها و رمزهای عبور کارتهای اعتباری، اطلاعات شخصی و اعتبارات بانکی بیش از 800 هزار نفر است.

این سازمان خطرناک موفق شده بود از طریق ضعف امنیتی مرورگر اینترنت اکسپلورر کاربران را شناسایی کرده و سپس پورتهای "یو. اس. بی" آنها را برای ورود به نرم افزار پیامهای فوری "ام. اس. ان" مایکروسافت آلوده کند.

پنج سال زندان برای هکر 18 ساله

در سال 2008 یک هکر 18 ساله نیوزلندی که عضو یک شبکه بزرگ بین المللی از سارقان انفورماتیکی بود توانست اطلاعات بانکی بیش از یک میلیون نفر را سرقت کند. "اوون تار واکر" 18 ساله با اصلیت نیوزلندی به شش مورد اتهام در زمینه سرقتهای رایانه ای متهم شد.

در آن زمان مقامات پلیس نیوزلند اظهار داشتند که این هکر جوان بخشی از یک سازمان سارقان بین المللی است که به 3/1 میلیون رایانه آسیب رسانده و با دستیابی به اطلاعات بانکی کاربران این رایانه ها میلیونها دلار به آنها خسارت وارد کرده است.اوون تار واکر به پنج سال زندان محکوم شد.

هکری که به دو میلیون دلار جریمه محکوم شد

در سال 2007 جان شیفر، هکر 26 ساله آمریکایی از سوی مدعی العموم دادگاه لس آنجلس محکوم به کلاهبرداری 19 هزار دلاری از "سیمپل اینترنت"، یک شرکت هلندی تبلیغات آنلاین که وی را به عنوان مشاور استخدام کرده بود، شد.

این هکر آمریکایی روی 150 هزار رایانه این شرکت نرم افزار شنود خود را نصب کرده بود و روی 100 هزار رایانه شخصی دیگر، برنامه های همکارانش را نصب کرده بود که کدهای جاسوسی را وارد سیستم های رایانه ای می کردند.

این هکر که به عنوان مشاور امنیت رایانه ها بسیار معروف است، در دنیای هکرها با نام مستعار "بات مستر" (استاد بات) به عنوان مختصص حملات "بات نت" مشهور است.

"بات" درحقیقت عنوان برنامه ای است که اگر روی رایانه های شخصی نصب شود، به روش پرقدرتی می تواند از یک رایانه خارجی، سیستم را کنترل کند. درحالی که یک "بات نت" شبکه این رایانه ها است که می تواند با ساخت یک سیستم کنترلی تمام نواسات رایانه ای را ثبت کند.

شیفر با برنامه بات و کدهای جاسوسی نصب شده روی رایانه هایی که برنامه های مایکروسافت را استفاده می کردند، موفق شده بود نام کاربری و رمزعبور این رایانه ها را برای دستیابی به حساب های بانکی بسیاری از کاربران کشف کند.

دادگاه لس آنجلس این هکر را مجرم تشخیص داد. وی ممکن است  به پرداخت 1.75 میلیون دلار جریمه نقدی و حداکثر 60 سال زندان محکوم شود.دیدگاه خود را بیان کنید
تعدادی از بهترین ها

RSS

آرشیو

بازدید روز

۱۷۲

بازدید دیروز

۱۸۰

بازدید ماه

۲۰۲۲

بازدید کل

۱۸۶۷۷۱۰

افراد آنلاین

۲

نام سايت: siteg.ir
الکسای جهانی :
میزان تغیرات :
الکسای ایران :

1  
2 A B C
3 D E F
4 G H I
5 J K L
5 J K L
6 M N O
7 P Q R S
8 T U V
9 W X Y Z
*
0 +
0 +
0 +
0 +
#

آدرس دفتر مركزی :

تهران - فلکه دوم صادقیه - ابتدای خیابان آیت ا... کاشانی - جنب درمانگاه ابن سینا - مجتمع سبحان - طبقه 6 - واحد 33

ساعت کار شرکت از ساعت 9 الی 17

واحد فروش - خانم راد :     02144050905

واحد آموزش - خانم لطفی  :     02144048747

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت سنارایانه یکتا محفوظ می باشد.