سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

طراحی سایت,طراحی وب سایت,طراحی وب,طراحی وبسایت,خدمات طراحی سایت,طراح سایت سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

شرکت طراحی سایت و وب سایت سنادیتا 02144050905 | تفاوت در طراحی سایت و خدمات بهینه سازی وب سایت | سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

سیستم نمایشی شرکت طراحی سایت سنادیتا

  • طراحی سایت ریسپانسیو- شرکت طراحی سایت سنادیتا
  • بهینه سازی و سئو طراحی سایت
  • سنادیتا ارئه دهنده موفقیت نهایی در طراحی سایت

عقب ماندگی ایران در اینترنت باندپهن/ کشورهای دارنده موتورجستجو و ایمیل ملی

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ | 00:00791 بازدید

منبع : مهر


به گزارش فاوانیوز به نقل از خبرنگار مهر، محمد کشوری - دبیر سومین همایش بین المللی مخابرات ایران امروز شنبه در نشست خبری با اشاره به عقب ماندگی ایران در زمینه توسعه اینترنت باند پهن نسبت به سایر کشورهای دنیا به ضریب نفوذ 8 درصدی اینترنت باند پهن در دنیا اشاره کرد و گفت: ضریب نفوذ اینترنت باند پهن در ایران در خوشبینانه ترین حالت ممکن 1.6 درصد است.
وی با تاکید بر توسعه باند پهن اینترنت در ایران و مزایای آن طبق اهداف برنامه پنجم توسعه کشور اظهار داشت: فاصله کشور ما با سایر کشورها در بحث باند پهن بسیار زیاد است و چنانچه استراتژی مشخصی برای توسعه این بخش وجود داشت به طور قطع جایگاه بهتری در میان دیگر کشورها داشتیم. این درحالی است که هر 10 درصد رشد در توسعه اینترنت باند وسیع معادل 1.38رشد تولید ناخالص ملی - GDP - در کشورهای توسعه یافته محسوب می شود.
 
دسترسی 95 درصد قطری ها به اینترنت پرسرعت
 
کشوری با بیان اینکه در حال حاضر کشورهایی چون قطر و بحرین متوسط سرعت دسترسی به اینترنت را تا 2 مگابیت بر ثانیه دارند، اضافه کرد: تا سال 2015 بالغ بر 95 درصد خانوارها در کشور قطر به شبکه فیبرنوری متصل می شوند. توجه به این نکته نیز ضروری است که متوسط ضریب نفوذ کل دنیا در اینترنت باند وسیع 8 درصد است که این رقم در ایران حدود 1.69 درصد برآورد می شود و این درحالی است که نسبت ضریب نفوذ اینترنت باند پهن در کشورهای توسعه یافته 24.6 درصد است.
 
مدیر کانون تفکر گروه علمی تحلیلی طیف با اشاره به وضعیت اینترنت پرسرعت در کشوری مانند کره جنوبی که قصد دارد در زمینه راه اندازی شبکه ملی اینترنت با ایران همکاری داشته باشد نیز تصریح کرد: بیش از 95 درصد مردم کره جنوبی با سرعت متوسط 17 مگابیت بر ثانیه به اینترنت متصل می شوند.
 
وی با بیان اینکه اقتصادی کردن خدمات باند وسیع می تواند به رشد اقتصادی کشور کمک شایانی کند ادامه داد: کره جنوبی در سال 2000 استراتژی برای توسعه باند پهن پیاده کرد که این برنامه باعث شد این کشور پیشرفته ترین کشور جهان در حوزه باندپهن شود.
 
چین و روسیه موتور جستجوگر ملی دارند
 
کشوری در مورد تجربه سایر کشورها در بحث موتور جستجوی ملی و ایمیل ملی به عنوان ابزارهای شبکه ملی اطلاعات گفت: چین و روسیه دو کشوری هستند که موتور جستجوگر ملی خود را فعال کرده اند به نحوی که موتور جستجوی "بایدو" چین جزء 10 سایت پربازدید دنیا و پربازدیدترین سایت در این کشور محسوب می شود.
 
وی ادامه داد: در زمینه ایمیل ملی نیز کشورهای هند، روسیه و ترکیه این طرح را پیاده سازی کرده اند و ایمیل های رسمی و دولتی را از این طریق و بدون نیاز به "جی میل" و "یاهو میل" برای امنیت بیشتر استفاده می کنند.
 
رفع دغدغه های اینترنتی با شبکه ملی اطلاعات
 
دبیر سومین همایش بین المللی مخابرات ایران با اشاره به برگزاری این همایش که با محوریت شبکه ملی اطلاعات و نقش بازیگران در ارائه خدمات ارتباطی برپا خواهد شد از امنیت، قیمت و دسترسی پهنای باند به عنوان دغدغه هایی نام برد که پیش بینی می شود در قالب شبکه ملی اطلاعات مرتفع شود.
 
وی با تاکید براینکه در راه اندازی شبکه ملی اینترنت محدودیت پهنای باند معنایی نخواهد داشت تصریح کرد: برنامه ای برای حذف اینترنت در این پروژه وجود ندارد و دسترسی به اینترنت در کنار شبکه ملی امکان پذیر است.
 
کشوری با بیان اینکه طبق اهداف برنامه پنجم توسعه کشور تا پایان این برنامه باید 60 درصد خانوارها و تمامی کسب و کارها به اینترنت پرسرعت متصل شوند و سرانه پهنای باند اینترنت ایران باید در منطقه جایگاه دوم را داشته باشد، ادامه داد: تحقق این اهداف نیازمند بررسی و برنامه ریزی های مدون است.
 
جبران عقب ماندگی توسعه اینترنت باند پهن با شبکه ملی
 
وی شبکه ملی اطلاعات را یکی از موضوعات مهم کشور در حوزه ارتباطات عنوان کرد که می تواند عقب ماندگی ایران در توسعه اینترنت باند وسیع را جبران کند و افزود: تعبیرهای متفاوتی از شبکه ملی اینترنت صورت می گیرد که درگیرشدن در آن فرصتها را از دست خواهد داد.
 
به گفته وی مباحثی چون دیتاسنتر ملی، موتور جستجوی ملی و شبکه ملی فیبرنوری از جمله طرح هایی است که به دنبال شبکه ملی اینترنت دیده شده است چرا که نباید بدون ضابطه برخی اطلاعات حساس کشور به راحتی در گوگل و یاهو ردو بدل شود که این امر می تواند امنیت کشور را خدشه دار کند.
 
به گزارش مهر، سومین همایش بین المللی مخابرات ایران حول محور شبکه ملی اطلاعات چهارم مردادماه برگزار می شود.


دیدگاه خود را بیان کنید
تعدادی از بهترین ها

RSS

آرشیو

بازدید روز

۱۶۱

بازدید دیروز

۱۸۰

بازدید ماه

۲۰۱۱

بازدید کل

۱۸۶۷۷۱۰

افراد آنلاین

۲

نام سايت: siteg.ir
الکسای جهانی :
میزان تغیرات :
الکسای ایران :

1  
2 A B C
3 D E F
4 G H I
5 J K L
5 J K L
6 M N O
7 P Q R S
8 T U V
9 W X Y Z
*
0 +
0 +
0 +
0 +
#

آدرس دفتر مركزی :

تهران - فلکه دوم صادقیه - ابتدای خیابان آیت ا... کاشانی - جنب درمانگاه ابن سینا - مجتمع سبحان - طبقه 6 - واحد 33

ساعت کار شرکت از ساعت 9 الی 17

واحد فروش - خانم راد :     02144050905

واحد آموزش - خانم لطفی  :     02144048747

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت سنارایانه یکتا محفوظ می باشد.